Një shqiptar i vdekur e 2 të plagosur, po arratiseshin nga policia

14/10/2018 - 09:49

 

Një shqiptar ka humbur jetën ndësa dy të tjerë janë plagosur mbrëmjen e të shtunës në Rivolta d’Adda, në një aksident të rëndë automobilistik.

3 shqiptarët po përpiqeshin t’i largoheshin policisë me një "BMW" të vjedhur, kur makina e tyre humbi kontrollin dhe doli nga rruga duke u përmbysur disa herë në fushë.

Për pasojë, 31-vjeçari me iniciale A.K., humbi jetën menjëherë, ndërsa dy shqiptarët e tjerë u plagosën në gjendje të rëndë dhe u dërguan në spital.

Sipas autoriteteve italiane, në mjetin "BMW" u gjetën disa para dhe bizhuteri, pasi dyshohet se po arratiseshin pasi kishin kryer grabitje të banesave në atë zonë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy automjete tip “Benz” janë përplasur pak minuta më parë në segmentin rrugor Fier-Levan në vendin e quajtur “Çesma e Levanit”.

Shoferi i kamionit të një prej firmave të nxjerrjes së gurit dekorativ në Malin e Tomorrit, ka humbur jetën pasi ka pësuar një aksident n

Një aksident është regjistruar këtë të diel në segmentin rrugor Korçë-Kapshticë, në vendin e njohur si kryqëzimi i Plasës.

Një 36-vjeçar ka humbur jetën në zonën e Malit të Tomorrit.

Anija “Mati” e Forcës Detare shqiptare shpëtoi 2 peshkatarë në det të hapur, në perëndim të gadishullit të Karaburunit.

Një i moshuar është vetëplagosur me armë gjahu mbrëmjen e sotme në oborrin e banesës së tij në fshatin Gajush të Lezhës.

Policia italiane ka arrestuar sot një 33-vjeçar shqiptar me inicialet R.T. në Montesilvano, pasi dyshohet për trafik droge.

Autoritetet kufitare në Maqedoninë e Veriut sekuestruan 45 kg drogë që po transportohej nga një automjet me targa shqiptare, në pikën kuf

Një shqiptar është arrestuar ditën e sotme, pasi ka goditur me thikë në shpatull një shtetas italian.