Nuk lëshonte tokën, arrestohet 38-vjeçari pasi kanosi policët dhe përmbaruesit

11/09/2019 - 09:54

Një 38-vjeçar është arrestuar mëngjesin e sotëm në Vlorë, pasi akuzohet se ka kanosur për shkak të detyrës policët dhe përmbaruesit, për mos ekzekutimin e vendimit të Gjykatës së Apelit Vlorë për një pronë (tokë bujqësore).

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Mallakastër, arrestuan në flagrancë shtetasin: A.O, 38 vjeç, banues në Ballsh.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Kanosja për shkak të detyrës” dhe “Pengime për ekzekutimin e vendimeve të Gjykatës”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident rrugor ka ndodhur këtë mbrëmje në Lezhë.

Të tjera detaje zbulohen rreth dosjes së plotë të Prokurorisë për operacionin “Limit”, i cili goditi katër banda kriminale të trafikut nd

Ditën e sotme Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm në Burgje, pas një kontrolli në pjesën e regjimit të jashtëm të IEVP Rrogozhinë, sekuest

Janë lënë në burg 21 persona të arrestuar, në kuadër të operacionit “Limit” zhvilluar dy ditë më parë nga policia e shtetit, ndërsa për t

Dy persona, nënë e bir, kanë përfunduar në prangat e policisë së Vlorës, pasi kanë tentuar të fshehin fëmijën nga përmbarimi.

Zbardhen emrat e personave të arrestuar dhe të shpallur në kërkim nga operacioni "Limit".  Dy kokat e financuesit e grupeve kriminale jan

Gjykata e Apelit në Tiranë ka rrëzuar kërkesën e Izet Haxhisë për lirimin nga burgu duke mos pranuar arsyetimin se ka tejkaluar afatet e

Një burrë në Librazhd është vetëhedhur nga ura mbi lumin Shkumbin duke gjetur vdekjen.