Nuk shpërndanin vetëm pica, por dhe kokainë! Si u arrestuan 3 të rinjtë në Tiranë (VIDEO)

12/07/2018 - 10:00

Tre të rinj të cilët shpërndanin kokainë nëpër kryeqytet, janë arrestuar nga policia e Tiranës. Ata janë Gersi Çeça, 28 vjeç, Renaldo Dalipi, 25 vjeç dhe Albian Avdo, 27 vjeç, të gjithë banues në Tiranë.

Në një njoftim për mediat, policia thotë se në kuadër të operacionit të koduar “Pizza Porosi” për këta tre persona kishte informacion se në bashkëpunim me njëri-tjetrin shpërndanin kokainë në zona të ndryshme të Tiranës dhe për të shmangur kontrollet e policisë, shpërndarjen e bënin me motorin e picerisë ku punonin.

“Nga Seksioni kundër Narkotikëve është organizuar puna për kapjen e tyre në flagrancë dhe më datë 11 qershor, Renaldo Dalipi është konstatuar duke lëvizur në rrugën “Gani Domi” me mjetin “Audi” dhe gjatë kontrollit të ushtruar në mjet nga shërbimet e Policisë i është gjetur një qese me lëndë narkotike e dyshuar e llojit Kokainë. Gjithashtu është ushtruar kontroll në picerinë ku të tre këta shtetas punonin, ku dhe u bë ndalimi i dy bashkëpunëtorëve të tjerë (shtetasve Gersi Çeça dhe Albian Avdo)”, thuhet në njoftimin e policisë.

Gjatë operacionit janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale:

- 200 gramë lëndë narkotike e dyshuar e llojit Kokainë
- Automjet tip “Audi”
- Motori i Picerisë
- Tre aparate celularë
- Fishekë

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident me pasojë dy persona të plagosur, ka ndodhur sot në aksin rrugor Qukës-Stavaj të Librazhdit.

Dy ditë më parë, në orët e pasdites ka ndodhur një tjetër ngjarje kriminale në Shkodër.

Policia italiane ka arrestuar 4 shtetas shqiptarë me akuzën e trafikut të drogës.

Një 27-vjeçar ka përfunduar në arrest pasi është kapur me kokainë në automjetin e tij.

Është dënuar me 25 vite burg shqiptari i cili cilësohet si bossi i kokainës në Angli.

Policia e Elbasanit ka vënë në pranga menxaherin e firmës dhe një nga teknikët, pas ngjarjes së rëndë që ndodhi në Fabrikën e Çimentos në

Goditet një rast i trafikimit të minave me telekomandë, ndërsa është arrestuar një 28-vjeçar.

Familjarët e 39-vjeçarit që i vuri flakën vetes në makinë kanë treguar se janë të shokuar nga ngjarja.

Një 27-vjeçar është arrestuar nga policia pasi ka qëlluar me armë në dasmën ku ishte i ftuar, ndërkohë që është proceduar në gjendje të l

Në vijim të zbatimit të Forcës së Ligjit në territor, Seksioni për hetimin e krimit ekonomik në Drejtorinë Vendore të Policisë Lezhë dhe