Olsi Xhaferraj nuk i mbijetoi aksidentit

27/11/2014 - 11:02

27 nëntor 2014-  Siç kishte njoftuar dhe më herët “Dyrrah”-u, Olsi Xhaferraj, 28 vjeç pësoi një aksident me motorçikletë, më 9 nëntor 2014. Fatkeqësisht, ai sot ndërroi jetë  në Spitalin e Torretos.

 Olsi ishte mjeshtër i punimit të xhamit dhe emigrant me dokumenta të rregullta në Itali. Ai kishte pasion të vetin motorçikletat e fuqishme, pasion që i mori dhe jetën. Pikërisht në 9 nëntor, ndërsa po ngiste motorçikletën e vet nga qyteza e Kastelfidardos, ku banonte, pësoi aksident. Mjekët kishin shumë shpresa se Olsi do mbijetonte. Ai edhe ditëlindjen e festoi në reaminacion, me shpresën se trupi i tij prej atleti edhe kësaj here ia kishte hedhur vdekjes.

 Fatkeqësisht jo! Olsi la në pikëllim të thellë familjarët, të afërmit, miqtë shqiptarë e italianë banorë të qytezës së Kastelfidardos.

/gj.th. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Tiranës ka arrestuar 6 persona dhe ka sekuestruar 37.5 kg kanabis sativa.

Vijon kontrolli masiv i territorit, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve

Sonte ne mbrëmje, Drejtoria e Hetimit e SHÇBA-së, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër ka ndaluar shefin e Stacionit

Një pedalon ka mbetur i bllokuar në det, në zonën e Porto Romanos, në Durrës, ndërsa nuk dihet ende sa persona ka brenda.

Një sherr mes disa të rinjve ka ndodhur në zonën e ish-Bllokut. Në video shihet teksa një grup djemsh goditen me karrige, tavolina dhe sh

Një 44-vjeçar ka rënë në prangat e policisë për shkak se ishte i shpallur në kërkim për disa vepra penale.

Policia ka proceduar penalisht adminitratorin e një televizioni pasi ushtronte aktivitetin e paligjshëm të piraterisë duke fshehur të ard

Zbulohet e arrestohet në flagrancë hajduti i biçikletave në Durrës, që bëri kërdinë gjatë 4 muajve të fundit në qytet.

Një 31-vjeçar nga Durrësi ka rënë në prangat e policisë së Beratit ndërsa një 36-vjeçar është shpallur në kërkim.

Një shqiptar është arrestuar nga policia në Madrid, pasi ishte shpallur në kërkim nga autoritetet holandeze për përfshirje në një rrjet n