Operacion i gjerë antidrogë, 4 në pranga (VIDEO)

Postuar: 19/05/2017 - 11:49

Policia e Lezhës ka sekuestruar 190 kg marijuanë, gjatë goditjes së dy rasteve të prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike, si dhe ka arrestuar katër persona.

Në operacionin e gjerë antidrogë në rang qarku të koduar “Horizont”, u arrestuan tre persona në Kurbin dhe një në Lezhë.

Në Kurbin u arrestuan 40-vjeçari Agron Prelaj, 27-vjeçari Albert Haxhia dhe 40-vjeçari Lek Lari pasi në vendin e quajtur Fushë - Mamurras, u sekuestruan 153.5 kg marijuanë brenda një mjeti tip Opel me targa AA 605 IC.

Në kërkim u shpall edhe 42-vjeçari A.M., banues në Tiranë, i dyshuar si bashkëpunëtor.

Ndërsa në rastin e dytë, në fshatin Mërqi të Lezhës, u gjetën dhe u sekuestruan 36.5 kg lëndë narkotike marijuanë në banesën e shtetasit Zef Lekaj, 57 vjeç, i cili u arrestua.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Oficerët e Njësisë së Ndërhyrjes së Shpejtë në Maltë përshkruajtën sot momentet që çuan në arrestimin e të riut shqiptar, i cili akuzo

Saga e gjatë, e 20 viteve të shkuara për 135 shijakas është rikthyer në 2017 krejt papritur, atëherë kur nuk e kishin menduar.

Disa persona të paidentifikuar kanë tentuar t’i vënë zjarrin një automjeti ditën e sotme në Durrës.

Një përplasje me armë zjarri ka ndodhur në Elbasan.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në mesditë në lagjen “Visarion Xhuvani”.

Një sherr për motive pronëse midis disa të afërmve krutanë, ka përfunduar me plagosjen një gruaje.

Një 34-vjeçar është kapur në gjendje të dehur duke drejtuar automjetin rrugëve të Durrësit, më konkretisht në Shkozet.

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Krujë arrestuan në flagrancë administratorin e një shoqërie ndërtimi, pas një aksident

   Në fshatrat Velçë dhe Drashovicë në Vlorë, po kryhet një operacion anti-drogë.

Në sajë të operacionit për  kapjen dhe ndalimin e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar dhe kombëtar, Policia e Durrësit ka ndalua

Zv/drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Rebani Jaupi, në një konferencë për shtyp dha detaje në lidhje me drogën e kapur në Bab