Operacion masiv antidrogë, sekuestrohen 400 kg kanabis

26/04/2017 - 13:50

Rreth 400 kilogramë kanabis sativa janë sekuestruar në një operacion masiv antikanabis.

Operacioni antidrohë është zhvilluar nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë  Lezhë në Bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë. 

Policia ka arrestuar disa persona dhe disa të tjerë janë shpallur në kërkim.

Forca të shumta policie kanë filluar operacionin në orët e para të mëngjesit dhe vijon akoma.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në zonën e Xibrakës.

Një mjek ka humbur jetën në një aksident të ndodhur këtë të premte në aksin rrugor Lezhë-Shkodër.

Policia e Shtetit njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë ndëshkuar me masa administrative 844 qytetarë që janë konstatuar pa maska mbro

Një person është gjetur i pajetë në një objekt të braktisur në kryeqytet.

U kap duke qarkulluar me armë zjarri në qytet, vihet në pranga një 31-vjeçar në Korçë.

Një makinë tip "Audi" është djegur në orët e para të mëngjesit në Elbasan.

Goditet një tjetër rast i veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve.

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në zonën e Vaqarrit.

Dënohet me 22 vite burg italiani Francesco D’Agostino, 45 vjeç, i cili masakroi me thikë dhe sende të tjera 21-vjeçarin Serxho Markun, ng

Shkon në tre numri i të arrestuarve në sajë të operacionit antidrogë “Thethi”. Kapet dhe ndalohet një nga shtetasit e shpallur në kërkim.