Pa leje drejtimi dhe tapë në timon, dy të arrestuar në Durrës

28/09/2020 - 10:09

Arrestohen në flagrancë në Durrës 2 drejtues mjetesh, njëri prej të cilëve i dehur, ndërsa tjetri pa leje drejtimi.

U arrestuan shtetasit:

L. P., 53 vjeç, banues në Sukth, Durrës, pasi u konstatua nga shërbimet e Policisë në lagjen nr. 14, Durrës, duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur, në masën 0.84 mg/l.

D. V., 22 vjeç, banues në Durrës, pasi u konstatua nga shërbimet e Policisë në aksin rrugor Tiranë-Durrës, duke drejtuar mjetin pa leje drejtimi.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprën penale "Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia Kufitare vijon të kryejë kontrolle të shtuara në kufirin e gjelbër me Greqinë, për të parandaluar dhe goditur krimet ndërkufitare

Një i ri ka mbetur i plagosur pasi u godit me thikë nga dy bashkëmoshatarë të tij.

Arrestohet një shofer i dehur nga blutë e Durrësit.

Iu merrte rrjetat e peshkimit disa peshkatarëve, policia e zbulon rastin pas denoncimit dhe arreston një person nga Durrësi.

Një pikë servisi mjetesh është përfshirë nga flakët në Elbasan.

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në zonën e Xibrakës.

Një mjek ka humbur jetën në një aksident të ndodhur këtë të premte në aksin rrugor Lezhë-Shkodër.

Policia e Shtetit njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë ndëshkuar me masa administrative 844 qytetarë që janë konstatuar pa maska mbro

Një person është gjetur i pajetë në një objekt të braktisur në kryeqytet.

U kap duke qarkulluar me armë zjarri në qytet, vihet në pranga një 31-vjeçar në Korçë.