Pagoi me 50 € false në piceri, pranga 22-vjeçarit

13/03/2015 - 11:12

13 mars 2015 - Policia e Vlorës ka vënë në pranga një 22-vjeçar, i cili dyshohet se ka përdorur dy ditë më parë një kartëmonedhë 50 euroshe të falsifikuar, për të paguar faturën në një piceri.

Arrestimi në flagrancë i 22-vjeçarit Ivi Profka ndodhi mëngjesin e sotëm, i cili akuzohet për veprën penale të “Falsifikimit të monedhave”.

Ndërkohë, materialet procedurale për këtë rast i kaluan Prokurorisë së rrethit të Vlorës për veprime të mëtejshme.

/S.L. agjencia e lajmeve "Dyrrah"/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Shtetit ka publikuar emrat dhe fotot e 5 personave më të kërkuar në Shqipëri nga 50 në total.

Dy të rinj nga Fushë-Kruja janë vënë në prangat e policisë së Tiranës mbrëmjen e të martës.

Një 54-vjeçar, B.L banues në Dragushë të Lezhës është arrestuar nga policia për shkak se ushtronte dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bas

Persona ende të paidentifikuar nga ana e policisë kanë vjedhur gjatë natës një nga bizneset më të njohura në qytetin e Librazhdit.

Policia identifikon viktimën që humbi jetën mbrëmjen e së martës, pasi ra nga një ndertese në Currila.

Një person ka rënë nga lartësia dhe ka gjetur vdekjen në Durrës. Viktima rezulton roje i një pallati në ndërtim e sipër.

Dy të shumëkërkuar janë ekstraduar nga Italia në Shqipëri pasi janë të dyshuar për vrasje dhe trafikim të lëndëve narkotike.

Specialistët për Hetimin e krimit në Komisariatin e Policisë Nr.

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në qytetin e Korçës, ku një person i identifikuar si Dashnor Osmani është goditur me sëpat

Policia e Shtetit ka zbardhur ngjarjen e pengmarrjes së 49-vjeçarit Jak Prenga.