Pamje të rënda/ Viktima e atentatit, i shtrirë në mes të rrugës pas të shtënave

20/01/2020 - 22:41

Personi që shikoni në foto, i rrethuar me të kuqe është Vilson Tafçiu (Noka), 28-vjeçari që u ekzekutua me armë zjarri, mbrëmjen e sotme në zonën e Astirit.

Pamje nga vendngjarja tregojnë viktimën, pak momente pas ekzekutimit.

Siç e shikoni, i veshur me xhinse dhe një bluzë të zezë, Vilson Tafçiu (Noka) qëndron i shtrirë buzë lokalit, ku dhe u ekzekutua me armë zjarri.

Zona përqark është rrethuar nga forca të shumta policie që po inspektojnë zonën e krimit.

Vilson Tafçiu (Noka), 28 vjeç, u ekzekutua mbrëmjen e sotme në orën 20:45 me breshëri plumbash. I riu është ekzekutuar nga disa persona që kanë qëlluar nga një makinë e llojit “Golfit 6”.

Autorët e kanë thirrur në emër dhe e kanë qëlluar, pasi Tafçiu ka dalë nga lokali ku ishte nën shoqërinë e dy vajzave. I riu ishte me precedentì penalë, pasi ishte arrestuar për drogë dhe ishte dëbuar nga Franca.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 43-vjeçar ka rënë mbrëmjen e sotme në prangat e policisë, gjatë një aksioni të mirëorganizuar nga inspektorët e Komisariatit të Polic

Gjykata e Posaçme e Apelit ka shtyrë seancën gjyqësore ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahir për në datën 28 prill.

Është shtyrë me një muaj seanca paraprake për akuzat ndaj ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla.

Detaje të reja zbulohen për ngjarjen e ndodhur dje në Sarandë ku u gjet i pajetë në banesë një shtetas amerikan.

Vijon operacioni antidrogë i koduar "HIGH QUALITY" në Durrës, goditet një tjetër rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla

Një i ri është vënë nën hetim nga policia, pasi ka kërcënuar drejtorin e urgjencës. Ngjarja ka ndodhur në spitalin e Elbasanit.

Qëlluan me armë zjarri në ajër, identifikohen dhe kapen në kohe reale autorët në Dibër.

Të shtëna me armë zjarri në zonën e Orikumit në Vlorë.

Policia e Vlorës në bashkëpunim me Interpol Tirana, ka organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Kumia”, në kuadër të të c

Vijon puna për kapjen e personave në kërkim ndërkombëtar.