Parandalohet vrasja e 26-vjeçares për prona

Postuar: 21/04/2017 - 11:19

Parandalohet një ngjarje e rëndë kriminale në Malësi të Madhe. Policia ka ndërhyrë menjëherë në një konflikt pronësie mes dy personave në fshatin Lohë e Sipërme.

Sipas policisë, “në njësinë administrative Shkrel të Malësisë së Madhe, ka pasur një konflikt ndërmjet shtetases M.J., 26 vjeçe dhe shtetasit Alfred Jakaj për motive pronësie. Ky i fundit ka qëlluar tre herë në ajër me armë zjarri duke e kanosur për jetën shtetasen M.J”.

Shërbimet policore pasi janë vënë në ndjekje të shtetasit të dyshuar Alfred Jakaj, është arritur që të kapet në flagrancë, bashkë me armën e krimit.

Materialet i kaluan Prokurorisë Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprat penale “Kanosja”, “Prishja e qetësisë publike” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 35-vjeçar shqiptar është arrestuar të martën nga policia italiane në Peruxhia me akuzën e posedimit të drogës me qëllim shpërndarjen.

Janë riatdhesuar sot nga Franca dhe Belgjika 31 shtetas shqiptarë, me qëndrim të parregullt në këto 2 vende.

Ka ndërruar jetë në spital i mituri 8-vjeçar, i aksidentuar dy ditë më parë në Katund të Sukthit.

Policia e Vlorës, në operacionin e koduar “Sezoni”, ka zbardhur një seri vjedhjesh të ndodhura në Vlorë, Sarandë dhe Himarë, teksa ka vën

Guardia di Finanza e Foggia-s ka arrestuar sot shqiptarët Elio Jançe, 38 vjeç dhe Orge Tusha 40 vjeç, pasi u kapën me drogë.

Një 59-vjeçare, banore e Sukthit, është gjetur e vdekur në shtëpinë e saj. Mësohet se vdekja e shtetases A.H.

Një person ka humbur jetën ditën e sotme në Ksamil, teksa kishte shkuar me familjen për të pushuar.

Shërbimet e Policisë Kufitare në Kapshticë kanë njoftuar se kanë arrestuar një person të shpallur në kërkim nga drejtësia shqiptare.

Një aksident me pasojë vdekjen e një 60-vjeçari ka ndodhur në aksin rrugor Shkodër-Velipojë gjatë natës rreth orës 01:15.

Policia e Durrësit bën me dije se është gjetur 76-vjeçari Zenulla Pula, cili kishte ardhur me pushime me familjen në qytetin br