Pas sherrit nipi i vuri zjarrin banesës, ndërron jetë në spital i moshuari nga Kavaja

14/01/2021 - 11:30

Ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme 94-vjeçari Jashar Tafa, që u nxor nga banesa që po digjej në Luz të Vogël të Kavajës.

Ai ka ndërruar jetë si pasojë e djegieve dhe plagëve të marra kur banesa e tij po shkrumbohej nga flakët dy ditë më parë.

Burime nga policia konfirmojnë̈ se ka dyshime se zjarrvënia në banesë e tij ka qenë e qëllimshme dhe për këtë arsye është arrestuar nipi i tij me inicialet Rr.T.

Ai dyshohet se i ka vendosur flakën shtëpisë pas një zënke me gjyshin e tij. Prokuroria ka nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy automjete në Sukth, Durrës janë përplasur me njëri-tjetrin dhe për pasojë kanë mbetur të plagosur 4 persona.

Një 25 vjeçar me origjinë shqiptare është arrestuar nga policia italiane pasi akuzohet për sulmin dhe grabitjen e një prostitute.

Një aksident me një viktimë dhe një të plagosur ka ndodhur këtë të shtunë në periferi të Tiranës.

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë pasi akuzohen për shpërndarje kokaine.

Ndalimi i një automjeti për një kontroll rutinë nga ana e policisë zbuloi një vjedhje.

Një makinë është djegur pothuajse plotësisht, gjatë natës së kaluar, në Sarandë.

Një atentat me armë zjarri i është bërë një shqiptari në Greqi.

Një aksident i rëndë ka ndodhur në mbrëmje në rrugën e Kombit, ku një person humbi jetën.

Goditet një tjetër rast i tentativës për kultivim të bimëve narkotike.

Sekuestrohen fara kanabisi, vihet në pranga poseduesi.

Agjentët e Policisë Kombëtare në Spanjë, në kuadër të operacionit të koduar “Vergel”, kanë vendosur në pranga 8 persona, mes tyre dhe shq