Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Përleshje me thika, plagoset adoleshenti, dy të tjerë shoqërohen në komisariat

07/04/2021 - 16:49

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë. Burime zyrtare nga policia thanë se, një sherr mes 3 adoloshentëve ka ndodhur në rrugën e Kavajës, ku njëri ka mbetur i plagosur me thikë. 16-vjeçari me inicialet A. B., është në spital nën kujdesin e mjekëve, ndërsa dy adoleshentë janë në pranga.

"Më datë 07.04.2021, rreth orës 15:15, në rrugën e ‘Kavajës’, në afërsi të një lokali si pasojë e një konflikti të çastit shtetasit K. K., 17 vjeç dhe M. T., 16 vjeç, kanë goditur me mjet prerës (thikë) shtetasin e mitur me iniciale A. B, 16 vjeç, i cili u dërgua në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.",- bën të ditur policia.

Shërbimet e Forcës së Posaçme ‘Shqiponjat’ falë reagimit të menjëhershëm kanë bërë kapjen dhe shoqërimin e dy të dyshuarve si autorë të ngjarjes në Komisariatin e Policisë Nr.2, për veprime të mëtejshme hetimore.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e plotë e rrethanave të ngjarjes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Urbani i linjës së "Kopshtit Zoologjik" dhe një mjet tjetër janë aksidentuar mëngjesin e kësaj të marte në qendër të Tiranës.

Publikohet fotoja e Ndriçim Jonuzit, i cili është shpallur në kërkim, pasi mbrëmjen e së hënës plagosi 27-vjeçarin Bledar Okshtuni në zyr

Një ngjarje e rëndë u shënua gjatë orëve të pasdites në Kavajë, ku zyra elektorale e PD u qëllua me armë zjarri.

Është qëlluar me armë zjarri brenda zyrave elektorale të Partisë Demokratike në Kavajë.

Rudolf  Nikolli, 34-vjeçari autor i ngjarjes së rëndë të ndodhur në xhaminë “Dine Hoxha” , ku mbetën të plagosur me thikë 5 persona rezul

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të hënë në Tiranë.

Një person ende i paidentifikuar ka qëlluar me armë gjatë natës në Shkodër në drejtim të makianve së 36-vjeçarit David Ndoci.

Policia e Korçës ka finalizuar sot një operacion të koduar "Porositësi" dhe në pranga kanë rënë 3 persona.

Policia e Durrësit arreston në flagrancë 2 shtetas, për vepra të ndryshme penale.     

Dy automjete në pronësi të një biznesmeni janë djegur gjatë natës në qytetin e Elbasanit.