Përmbarimi kërkon t'i marrë shtëpinë, gruaja kërcënoi se do hidhej nga kati i 8-të

11/02/2019 - 15:01

Një grua kërcënoi se do të hidhej nga kati i tetë i një pallati në zonën e Pazarit të Ri në Tiranë. 

Kjo për shkak se gruaja kundërshton ekzekutimin e vendimit nga përmbarimi për marrjen e shtëpisë e saj.

Pas negociatave me policinë dhe zjarrfikësen, gruaja është bindur që të largohej nga ballkoni i pallatit.

Familja e gruas kishte marrë një kredi në një bankë të nivelit të dytë dhe kishte lënë kolateral apartamentin.

Aktualisht me bankën janë ende në proces gjyqësor dhe familja kërkon që ekzekutimi i vendimit të përmbarimit të mos bëhet tani pasi më 14 shkurt është seanca gjyqësore.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Atentati që ndodhi mesditën e sotme në Vlorë, ku u vranë dy persona dhe një i tretë u plagos, tronditi qytetin.

Një 45-vjeçar shqiptar u gjet i vdekur dje pasdite pranë një sheshi lojërash në fshatin Agios Athanasios të Selanikut.

Një aksident është shënuar pak minuta më parë në qytetin e Durrësit.

Banorët e lagjes “Uji i Ftohtë” në Vlorë janë terrorizuar nga të shtënat e shumta ku për pasojë mbetën të vrarë dy persona dhe u plagos n

Një gomone e fuqishme është zbuluar nga policia pak pas mesditës së sotme në grykëderdhjen e Vjosës.

Armando Sulejmani, shtetasi që mbëti i plagosur sot gjatë atentatit në zonën e “Ujit të ftohtë” në Vlorë është një emër i njohur, pasi re

Policia e Lezhës ka proceduar penalisht një 50-vjeçar pasi ka publikuar foto armësh dhe ka bërë thirrje publike për veprime të dhunshme p

Qyteti i Vlorës është tronditur mesditën e sotme pas një atentati mafioz ku dy persona kanë humbur jetën ndërsa një i tretë është plagosu

Policia e Elbasanit ka identifikuar dhe ndaluar drejtuesin e mjetit që përplasi për vdekje një këmbësor më 13 shkurt në aksin rrugor Elba

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 15 protestuesit të cilët morën pjesë dje në tubimin e dhunshëm të opozitës.