Përndjek ish-të dashurën edhe pse me urdhër mbrojtje, arrestohet shqiptari në Itali

09/07/2019 - 11:34

Një shqiptar është arrestuar nga policia në Perugia, pasi përndiqte ish-të dashurën italiane.

Media italiane bëjnë me dije se çifti kishte kohë që i kishte dhënë fund marrëdhënies, por shqiptari nuk e ka pranuar ndarjen dhe vazhdonte ta përndiqte ish-partneren.

Edhe pse ndaj shqiptarit kishte një urdhër gjykate që e pengonte t'i afrohej ish-të dashurës, ai e ka shkelur në mënyrë të përsëritur urdhrin. Ai shfaqej sidomos natën në shtëpinë e saj si dhe në vendin e punës.

Prokurori kërkoi menjëherë nga gjykatësi që të aplikojë masën e arrestit me burg për shqiptarin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 19 vjeçar nga Elbasani humbi jetën mëngjesin e sotëm në Kremona pasi u përplas nga një furgon, ndërsa po shkonte me motorrin e tij në

Në muajin korrik 20-vjeçarja shqiptare Sabrina Lekaj u gjet e vrarë në Adelaide të Australisë dhe i dyshuar për këtë krim ishte babai i s

Një i ri shqiptar ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm si pasojë e një aksidenti në Itali.

Edhe pse ka kaluar 24 orë nga gjetja e një trupi të dekompozuar në detin Adriatik nga një peshkarexhë që lundronte në ujërat e Durrësit,

Policia e Tiranës ka finalizuar operacioni policor antikanabis të koduar "Fag" duke goditur një rast të tentativës për kultivim të bimëve

Policia Rrugore e Durrësit vijon zbatimin e planit të masave për përballimin e fluksit gjatë sezonit turistik veror dhe rritjen e paramet

Policia ka arrestuar një 25-vjeçar në Elbasan pasi qarkullonte me armë zjarri.

Një 53-vjeçar është gjetur i pajetë mëngjesin e sotëm në afërsi të lumit Devoll në Gramsh. 

Ditën e djeshme rreth mesditës në  Gjermani, është raportuar për një vrasje të dyfishtë.

Një ngjarje aspak e zakontë ka ndodhur në Itali dhe protagoniste e saj ka qenë një grua shqiptare. Mediet fqinje raportojnë se një 60-vje