Përplasen “Benz”-i me “Volvo”-n në Durrës, arrestohet njëri prej shoferëve

14/06/2018 - 16:29

Foto ilustruese

Dy mjete tip “Benz” e “Volvo” janë përplasur me njëra-tjetrën në Durrës, ndërsa policia ka arrestuar në flagrancë drejtuesin e “Benz”-it që ishte në gjendje të dehur.

“Më datë 13.06.2018, u arrestua në flagrancë shtetasi G.D., vjeç 61, banues në Durrës, pasi në lagjen nr. 17/1, duke drejtuar në gjendje të dehur, mjetin tip “Benz”, është përplasur me  mjetin tip “Volvo”, me drejtues shtetasin N.V., vjeç 34, banues në Durrës”, informojnë sot burime zyrtare të policisë.

Fatmirësisht nuk ka persona të lënduar, por janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një shqiptar është arrestuar nga karabinierët në qytetin e Taranto-s.

Në kuadër  të vënies në kontroll të tregjeve mbarë vendit, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit  ka nisur inspektimin në disa prej tyre.

Gjykata dha masën e sigurisë “arrest me burg” për Kujtim Koxhën, i cili vrau me armë zjarri tre persona dhe plagosi një tjetër.

Autori i vrasjes së trefishtë në fshatin Shëlli të Matit do të dalë sot në Gjykatë për t’i komunikuar masën e sigurisë.

Një i ri shqiptar është goditur barbarisht në Itali nga një grup nigerianësh.

Një 27-vjeçar nga Durrësi është rrahur një ditë më parë në zonën e plazhit dhe si pasojë e dhunës ka mbetur i plagosur lehtë.

Nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim, u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit Bu

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan - Kombinati metalurgjik.

Në zyrën operative të policisë së Durrësit, një ditë më parë, ka mbërritur një telefonatë që njoftonte për të shtëna me armë në ajër në z