Përplasen dy Benz-a, 3 të plagosur

09/08/2017 - 17:29

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur këtë pasditë në aksin rrugor nacional Urë Vajgurorë- Berat, në vendin e njohur si Orizaj.

Dy automjete të tipit Benz janë përplasur me njëri tjetrin. Bilanci fatmirësisht nuk është tragjik, pasi personat e aksidentuar kanë marrë vetëm plagë të lehta dhe nuk janë në rrezik për jetën.

Të plagosur kanë mbetur 3 shtetas, dy drejtuesit e Benz-ave të përfshirë në aksident, qytetarët me inicialet Y.A, banues në Berat, dhe shtetasi nga Tirana me inicialet C.Q. Një tjetër i plagosur është një 64-vjeçar që udhëtonte me qytetarin nga Tirana.

Sipas hetimeve të policisë, njëri nga drejtuesit e mjetit ka dashur të kthehet djathtas, por nuk ka ndezur sinjalin. Për pasojë është përplasur me makinën tjetër, e cila ndodhej prapa dhe me shpejtësi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prokuroria e Tiranës ka marrë nën hetim 8 punonjës të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë.

Një rast i rëndë kriminal ndodhi në Greqi, ku një gjyshe 89 vjeçe u vra nga disa grabitës, të cilët kishin hyrë në banesën e saj për ta g

Gjykata për Krime të Rënda dëgjoi sot dëshminë e Oltion Lames, në gjyqin që po zhvillohet ndaj ish-bashkëshortes së tij, Marjana Çmeta.

Një grindje për motive banale mes një familje shqiptare dhe një italiane ka çuar në plagosjen me armë zjarri të dy personave.

Një 33-vjeçar shqiptar u gjet i pajetë mëngjesin e kësaj të hëne në Macerata të Italisë.

Një ngjarje e rëndë është shënuar pak më parë në Durrës. Treni ka aksidentuar një person në hyrje të qytetit.

Një shqiptar ka humbur tragjikisht jetën në Itali gjatë një aksidenti me motor të dielën në autostradën A29, Palermo.

Policia ka vënë në pranga një 33-vjeçar të shpallur në kërkim për një ngjarje të ndodhur në shkurt.

Një aksident i frikshëm ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Elbasan, fatmirësisht pa persona të lënduar.