Përplasen dy makina në Elbasan-Peqin, 3 persona në gjendje të rëndë

12/07/2020 - 20:47

Një aksident i rëndë u regjistrua pasditen e sotme në aksin Elbasan-Peqin pranë fshatit Përparim.

Dy makina tip “BMW” dhe “Opel” u përplasën me njëra-tjetrën, teksa njëra përfundoi e përmbysur.

Si pasojë e aksidentit mbetën të plagosur 5 persona, 3 prej të cilëve në gjendje të rëndë shëndetësore. Ata janë transportuar menjëherë në spitalin e Elbasanit.

Dyshohet se shkak i aksidentit është bërë parakalimi i gabuar.

Policia po punon për zbardhjen e plotë të aksidentit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Shtetit bën të ditur se ka arrestuar dy autorët e dyshuar si vrasësit e Rigers Runajt në Elbasan.

Një pushues 64-vjeçar ka humbur jetën mëngjesin e sotëm në Durrës, pasi dyshohet se ka pësuar atak kardiak.

Në 24 orët e fundit, efektivët e policisë së Durrësit kanë vënë në pranga dy shtetas të akuzuar për dy vepra të ndryshme penale.

Një 43-vjeçar është arrestuar nga policia e Librazhdit, pasi tentoi të transportonte me makinë lëndë narkotike drejt Maqedonisë së Veriut

Detaje të reja zbardhen nga të shtënat me armë zjarri drejt makinave në parkingun e një hoteli në Tushemisht.

Policia e Durrësit vë në pranga dy adoleshentë, të akuzuar për vjedhje dhe plagosje.

Disa persona kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të një parkingu hoteli në Tushemisht. Për pasojë janë dëmtuar nga plumbat disa makina

“Vrasësi i avokatit Michalis Zafeiropoulos , Ibrahim Brahimi, ishte i gatshëm për gjithçka, ndërsa u përpoq të arratisej nga burgu i

Një 39vjeçar me origjinë shqiptare ka përfunduar në prangat e policisë në Napoli.

Një shqiptar i identifikuar si Albert Rami është vënë në pranga, pasi akuzohet për kultivim dhe trafik të lëndëve narkotike.