Përplasen makinat, airbag-ët i marrin jetën fëmijës shqiptar

18/02/2020 - 09:04

Një fëmijë shqiptar 2 muajsh, ka humbur jetën në Pisa të Italisë pas një aksidenti me makinë. Ngjarja ka ndodhur gjatë të dielës, ndërsa mësohet se në aksident u përfshinë tre makina.

Sipas mediave italiane, përplasja nuk ishte e fuqishme, por shkak për vdekjen e vogëlushit u bënë airbag-ët, pasi i shkaktuan plagë të forta në kokë dhe në gjoks.

Fëmija ndodhej në makinë së bashku me prindërit dhe po qëndronte në sexholino në sediljen e parë, ndërsa nëna mbrapa pasi po kujdesej për djalin tjetër. Ai kishte lindur më 17 dhjetor vitit të kaluar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Strukturat e Policisë së Shtetit kanë vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria s

Ish-futbollisti i Kombëtares, Klodian Duro, u arrestua në datën 24 mars, nga policia e Tiranës, për shkak të përndjekjes ndaj ish-gruas.

  • Bashkëpunimi dhe koordinimi i veprimeve mes DVP Durrës dhe Interpol Tirana vë në pranga një të kërkuar, i dënuar në Itali pë

Strukturat e Policisë kanë vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria shqiptare, p

Policia e Tiranës ka vënë në pranga ish-futbollistin e Kombëtares shqiptare, Klodian Duro.

Një fëmijë shqiptar 7 muajsh e gjysmë u diagnostikua me Covid 19 në ishullin e Rodosit në detin Egje, rasti i parë në ishull.

Një banesë është përfshirë nga flakët në fshatin Poloskë të Devollit.

Një shqiptar nga Tropoja, ndaj të cilit ishte lëshuar një urdhër arresti ndërkombëtar është dënuar nga një gjykatë angleze pasi u kap me

Gjashtë dyqane, të ndodhura në zonën historike të Vlorës, janë përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme.