Përplasen makinat, plagosen 19-vjeçarja dhe 23-vjeçari

15/03/2019 - 09:41

Dy të rinj, një vajzë 19 vjeçe e një djalë 23 vjeç, janë plagosur si pasojë e një aksidenti në autostradën Lezhë-Mamurras, pranë fshatit Gjorm.

"Mjeti me drejtues shtetasin A.L.30 vjeç, banues në Tiranë është përplasur me mjetin me drejtues shtetasin A.L. 48 vjeç, banues në Tiranë. Për pasojë është lënduar shtetasja S.Ll.19 vjeçe, banuese në Mirditë dhe shtetasi E.S.,23 vjeç, banues në Lezhë, të dy pasagjerë në mjetin me drejtues A.L.", sqaron policia.

Mësohet se të plagosurit ndodhen në spital jashtë rrezikut për jetën

Grupi hetimor vazhdon veprimet  në vendngjarje për sqarimin e rrethanave  të aksidentit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia kufitare Delta Forcë dhe Drejtoria e qarkut Vlorë në një aksion të përbashkët kanë kapur rreth 300 kg kanabis në gjirin e quajtur

Një ngjarje e rëndë është shënuar në fshatin Grudë, në Shkodër, ku është vrarë me armë zjarri një person.

Nga Italia, ku ndodhet me punë, Dervis Arapi ka thyer heshtjen duke mohuar akuzat e Policisë se ka vrarë 26-vjeçarin Jurgen Kurti.

Një 75-vjeçar i ka dhënë fund jetës në fshatin Anëvjosë të Memaliajt gjatë ditës së sotme.

Një sasi lënde plasëse ka shpërthyer gjatë natës në oborrin e një banese në Durrës.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot ku një punëtor ka humbur jetën gjatë punës në rikonstruktimin e urave në Rrugën e Kombit.

Dy ditë pas ekzekutimit me 20 plumba të Jurgen Kurtit, policia ka shpallur në kërkim djalin e të ndjerit Agim Arapi, ngjarje e ndodhur në

Dy persona janë plagosur si pasojë e një aksidenti mëngjesin sotëm në qytetin e Korçës.

Katër persona kanë rënë në prangat e policisë pasi u kapën me heroinë dhe kanabis në Tiranë.

Një 37-vjeçare shqiptare është arrestuar nën dyshimin se ka ndihmuar grupe kriminele shqiptare që të pajisen me 500 pasaporta britanike.