Përplasen nga makina, humb jetën njëri shqiptar tjetri plagoset

29/01/2018 - 10:50

Dy shqiptarë janë aksidentuar mbrëmjen e kaluar në Itali ku për pasojë njëri ka gjetur vdekjen ndërsa tjetri është plagosur.

Mediat italiane shkruajnë se i riu që humbi jetën, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije ndodhej prej pak kohësh në Itali për të punuar.

Shqiptarët u goditën nga një makinë teksa po ecnin në Lido në Policoro të shtetit fqinj, dhe ndonëse drejtuesi i automjetit ndaloi për t’i dhënë ndihmën e parë, ishte e kotë.

Policia italiane po heton për të sqaruar dinamikën e aksidentit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020, vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit.

Një tjetër person i shpallur në kërkim ndërkombëtar arrestohet nga Policia e Shtetit.

Tre persona janë vënë në pranga në dy raste të ndryshme në qarkun e Korçës, të cilët transportonin emigrantë të paligjshëm nga Lindja e M

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin:

Tregtonin celularë dhe aksesorë të ndryshëm te sheshi "Pranvera", policia procedohen penalisht 4 shtetas, për veprat penale "Fshehja e të

Një makinë është përfshirë nga flakët mbrëmjen e djeshme (8 korrik) në rrugën e Llogarasë.

Policia britanike në bashkëpunim me atë franceze dhe belge ka kryer qindra arrestime, midis të cilëve edhe 6 shqiptarë, të cilët akuzohen

Një video e ardhur në redaksinë e DurrësLajm tregon momentin e vjedhjes së çantës së një gruaje të moshuar, ditën e sotm

"ProtoThema", një media greke shkruan se shkarkimi i ambasadores shqiptare në këtë shtet, Ardiana Hobdari lidhet me ngjarjen e një viti m

Gjykata e Durrësit ka vendosur ”arrest me burg” për tre të arrestuarit e operacionit “Antikat”: Altin Veizaj, 49 vjeç me banim në