Përplasja me armë mes shqiptarëve, kamarierja mund të jetë e detyruar të jetojë gjithmonë me plumb në trup

16/01/2021 - 15:32

Në sulmin e rëndë që ndodhi mbrëmjen e 11 janarit në një kafene në Agios Sostis të Greqisë, ku u përplasën një grup shqiptarësh mbeti i vdekur 53-vjeçari Edmond Llangozi dhe u plagosën 2 djemtë dhe një kamariere. Kjo e fundit është identifikuar si Xhorxhina Kaso dhe mund të jetojë gjithmonë me plumb në trup.

Mediat greke bëjnë me dije se po punonte kur ndodhi përplasja me armë dhe mori një plumb në këmbë. Sipas mjekëve, ka marrë dëmtime të lehta pasi plumbi nuk i preku një organ jetësor. Megjithatë, ekzaminimi mjeko-ligjor tregoi se 18-vjeçarja mund të jetë e detyruar të jetojë gjithmonë me plumbin në këmbën e saj të majtë pasi mjekët nuk kanë hapësirë për ndërhyrje.

Mund të jetë fatale nëse e lëvizin plumbin nga vendi ku ndodhet dhe mjekët po ende nuk e kanë vendosur nëse do të bëjnë ndërhyrje apo jo. Në fakt, ata thonë se plaga është e thellë dhe e hapur, por besojnë se mund të mbyllet brenda 40 ditëve.

Në të njëjtën kohë, policia greke po përpiqet të lokalizojë autorin 54-vjeçar që qëlloi me armë ndaj familjes në Agios Sostis. Personi i armatosur, pas një përplasje me 53-vjeçarin shqiptar dhe djemtë e tij, të identifikuar si Mihal dhe Anxhelo Llangozi, mori makinën dhe u largua nga vendi i ngjarjes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë 2 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Merr flakë në ecje një fuoristradë tip “Range Rover” në rrugën Fushë-Krujë, pranë Krastës.

Një aksident i rëndë është shënuar këtë të hënë në aksin Fier-Kraps  rreth orës 11:55.

Një 3-vjeçare është aksidentuar nga babai i saj me mjetin tip zetor në oborrin e banesës së tyre.

Apeli ka konfirmuar dënimin me burgim të përjetshëm të dhënë më herët nga Gjykata Kundër Krimit dhe Korrupsionit për grekun Ethimious Eft

Një 71-vjeçar është gjetur i mbytur në një kanal me ujë në Darëzeze.

Mëngjesin e sotëm është përfshirë në flakë një automjet në Xhafzotaj.

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në rrugën e Rinasit ku një 47-vjeçar, i cili ishte duke udhëtuar me motor është përplasur

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditen e sotme në Vlorë, ku kanë mbetur të plagosur 4 persona dhe ka humbur jetën një tjetër.

Policia ka goditur një rast të armëmbajtjes pa leje dhe shpërndarjes së drogave të forta, duke vënë në pranga 2 shtetas.