Përplasje mes të dënuarve në burgun e Rrogozhinës, një i plagosur

15/10/2019 - 20:22

Një përplasje mes të dënuarve ka ndodhur në burgun e Rrogozhinës. Ngjarja ka ndodhur në palestër dhe në konflikt janë përfshirë 6 të burgosur.

Si pasojë është plagosur një prej tyre, i cili është dërguar me urgjencë drejt Tiranës për mjekim. Ende nuk ka shumë detaje rreth ngjarjes, por autoritetet e burgut kanë nisur hetimet për zbardhjen e plotë të incidentit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Bien në prangat e Policisë 6 shtetas, njëri prej të cilëve ishin shpallur në kërkim.

OKB po heton qeverinë shqiptare për arrestimet dhe ekstradime të dyshuara të paligjshme ndaj shtetasve turq Çelik e Simsek.

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë pasi kundrejt përfitimit, me qëllim kalimin e paligjshëm të kufijve, transportonin shtetas nga

Shënohet një tjetër viktimë nga Covid-19 në vendin tonë duke e çuar në 33 numrin në total.

Një person u gjet i pajetë në banesën e tij, në lagjen nr. 4 të qytetit të Sarandës.

Vijon operacioni kundër krimeve mjedisore, zaptimit të pronës publike në plazhe, ndotjes së mjedisit dhe ndërtimeve pa leje.

Policia e Fierit ka dalë në një informacion paraprak lidhur mbi aksidentin e ndodhur në autostradën Fier-Lushnjë, ku si pasojë e daljes s

Një aksident i rëndë, me pasojë vdekjen e një të mituri 8-vjeçar është regjistruar pasditen e sotme, rreth orës 16.05, në fshatin Jubë, n

Një 51-vjeçare nga fshati Skrevan në Urë-Vajgurore është vetëvarur pranë ahurit të bagëtive, pas banesës së saj.