Plagosen dy persona në minierën e Bulqizës

29/05/2018 - 14:26

Dy punëtorë miniere janë plagosur pasditen e sotme në minierën e Bulqizës.

Rreth orës 13.00, Salla operative e Komisariatit të Bulqizës, është njoftuar nga urgjenca e spitalit të Bulqizës, se kanë shkuar për të marrë ndihmë mjekësore 2 shtetas (punëtor miniere).

Menjëherë është ngritur grupi hetimor ku nga verifikimet paraprake kanë konstatuar se:

Në minierën e kromit në Bulqizë gjatë punës janë aksidentuar shtetasit S.Z, rreth 50 vjeç, banues në Bulqizë, i cili po transportohet me helikopter drejt Tiranës, dhe M.Gj, rreth 31 vjeç, banues në Bulqizë, i cili transportohet me ambulancë  drejt spitalit të Peshkopisë.

Grupi hetimor po kryen hetimet në vendngjarje dhe po punohet për zbardhjen dhe shkaqet e kësaj ngjarjeje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

45-vjeçari Ekrem Onuzi ishte duke kullotur bagëtitë në malin e Gjallicës, kur është sulmuar nga një ari.

Gjatë një konflikti për motive të dobëta shtetasi me iniciale F.K 33 vjeç ka goditur me grushta dhe mjete të forta shtetasin me iniciale

Policia e Elbasanit ka vënë në pranga ditën e sotme një 32-vjeçar, i cili kishte futur një sasi djathi nga Maqedonia e Veriut kontrabandë

Ai përfitoi nga varësia e një gruaje 40-vjeçare ndaj drogës dhe faktit që ajo nuk kishte para, duke i ofruar kokainë në këmbim të seksit.

Identifikohet viktima e aksidentit tragjik që ndodhi mbrëmjen e kaluar brenda tunelit në aksin Tiranë-Elbasan.

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në autostradën Tiranë- Elbasan, ku si pasojë ka humbur jetën një person.

Sherri për një borxh qiraje në një lavazho për pak sa nuk i ka kushtuar jetën 3 punonjësve dhe një personi që ishte duke larë automjetin

Tre shqiptarë janë arrestuar nga autoritetet italiane, pasi kishin mbjellë hashash në një zonë të pyllëzuar të San Benedetto Belbo në Ita

Policia ka sekuestruar 3 kg e 200 gr  lëndë e dyshuar narkotike Cannabis Sativa, ndërsa ka arrestuar në flagrancë poseduesin.

Ekstradohet drejt Greqisë një shtetas ukrainas, i kërkuar nga drejtësia greke, i dyshuar për vrasje.