Plagoset me armë zjarri shqiptari

25/10/2020 - 19:22

Një atentat ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Asti, Itali, ku një shqiptar është qëlluar me armë. Sipas ANSA, ngjarja ka ndodhur rreth orës 23:00 të mbrëmjes së djeshme në Massaia.

Shënjestër e atentatit ka qenë një shqiptar 40-vjeçar, i cili dyshohet se është me precedentë të shumtë penalë. Ai ka qenë duke kaluar rrugën në këmbë, kur është qëlluar me një pistoletë, nga një person që ndodhej në një makinë.

Pasi u qëllua, shqiptari ka rënë në tokë dhe është ndihmuar nga një banor i zonës, i cili pasi ka dëgjuar krismën ka shkuar pranë tij. Ai është dërguar në spital, ku pas një operacioni 5 orësh i është hequr plumbi, por gjendja e tij është e rëndë.

Policia ka nisur hetimet në lidhje me atentatin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 22-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në një aksident tragjik të ndodhur mesditën e 29 nëntorit në Ferrara të Italisë.

Një plagosje me armë zjarri është regjistruar mbrëmjen e sotme në rreth-rrotullimin e Poshnjes në Urë-Vajgurore.

Një aksident me pasojë vdekjen e një këmbësori ka ndodhur në autostradën Lezhë – Milot, pasditen e kësaj të diele.

Gjykata e Elbasanit e drejtuar nga Tomorr Kullolli, vendosi sot “arrest me burg” për “Korçarin”, 28-vjeçarin Elvis Çaushllollin dhe dy të

Policia e Pogradecit ka arrestuar 29 vjeçarin E.

Një peshkatar 32-vjeçar u raportua i zhdukur nga familjarët në Durrës, pasi nuk kishte dalë më në breg pasi hyri në det për të gjuajtur p

Miklor Gjoka është njëri prej të arrestuarve për vrasjen e 46-vjeçarit Ridvan Ramazani i cili është ekzekutuar me breshëri kallashnikovi

Forcat e Policisë, polumbarët dhe forcat detare vazhdojnë kërkimet për peshkatarin 32-vjeçar, i cili ka humbur kontaktet që nga dita e dj

Goditje e suksesshme kundër mashtruesve të një Call-Center me shtrirje ndërkombëtare që operonte nga Kosova.

Policia e Shtetit ka dhënë informacion zyrtar në lidhje me vrasjen e ndodhur sot në Shkodër, ku u vra me armë zjarri shtetasi Ridvan Rama