Plagoset me pistoletë i riu shqiptar

12/01/2018 - 22:06

   Një i ri shqiptar në Itali ka mbetur i plagosur në këmbë këtë të premte. Një person, ende i paidentifikuar nga policia, e ka qëlluar me një plumb pistolete, raportojnë mediat lokale.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Ventimiglia 228” në Torino. Ka qenë vetë 17-vjeçari shqiptar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, që ka lajmëruar policinë.

Karabinierëve u tha se u përfshi në një sherr mes ekstrakominutarëve (jo italianë) dhe mori një plumb në këmbë. Megjithatë, rrëfimi i 17-vjeçarit nuk i ka bindur karabinierët, që vijojnë hetimet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 49 vjeçar shqiptar u arrestua nga karabinierët në Pesaro.

Një 57-vjeçar, banues në Durrës, ka humbur jetën rrugës për në spital.

Në lagjen “Laknas” në Kamëz, dyshohet që shtetasi i mitur E.D.

Një intrigë çoi në ekzekutimin e ish-policit Boran Bërçanës dhe bashkëjetueses e tij, Silvana Ndoci.

Një 48-vjeçare është paraqitur për ndihmë mjekësore pranë spitalit të Durrësit pasi ka pirë një sasi ilaçesh.

Kontrolli i Lartë Shtetëror ka kallëzuar në Prokurori dy ish regjistrues, zëvendës-regjistruesin dhe pesë specialistë të zyrës vendore të

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë "arrest me burg 40 dite" për pedagogun Dritan Shoraj, i dënuar në Itali për trafik droge.

Policia ka arrestuar në flagrancë një shpërndarës të drogave të forta si dhe ka sekuestruar 15 doza lëndë narkotike e dyshuar kokainë.

Kreu i një bande të rrezikshme në Itali që akuzohet për një sërë vjedhjesh, disa plaçkitje madje edhe një rrëmbimi, është një i ri shqipt

Një 25-vjeçar nga Tirana është arrestuar në Berat, pasi iu gjet një sasi kanabisi.