Plagoset me thikë 46-vjeçari

22/04/2019 - 08:48

Një 46-vjeçar është plagosur me thikë në Elbasan, ndërsa në pranga është vënë autori, i cili akuzohet për plagosje të rëndë me dashje.

"Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan, pas një pune të mirë-organizuar  arrestuan në flagrancë shtetasin: A.H., 30 vjeç, banues në Elbasan, pasi për motive të dobëta ka plagosur me mjet të mprehtë (thikë), shtetasin D.T., 46 vjeç,  i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën", sqaron policia.  

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, pas disa mua

Një 52-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane në San Giorgio Jonico, pasi ka goditur me thikë në bark gruan e tij.

Policia ka shoqëruar në komisariat kryetarin e Partisë Demokratike të Sarandës, Hariz Mema. 

Një 46-vjeçare nga fshati Arrës në Urë Vajgurore, ka tentuar t’i japë fund jetës duke pirë helm.

Policia e Tiranës ka arrestuar një 27-vjeçar pasi është kapur duke qarkulluar me armë zjarri pa leje dhe me makinë të vjedhur, produkt i

Një shpërndarës droge në plazhin e Drimadhës, që kishte gjetur treg pushuesit, u arrestua nga Policia e Vlorës.

Policia e Durrësit ka identifikuar viktimën e radhës që humbi jetën sot në plazhin e Durrësit.

Një i ri nga Kruja ka humbur në plazhin e Shëngjinit para pak orësh.

Dy shqiptarë janë arrestuar në Tenneville, nën akuzën e trafikut të drogës.

Një bandë që shpërndante kokainë në ishullin e VIP-ave në Greqi, Mykonos, është shkatërruar nga policia.