Plagoset rëndë me thikë një person, arrestohet 25-vjeçari

Postuar: 07/12/2017 - 11:30

Një person ka mbetur i plagosur rëndë ditën e sotme në qytetin e Vlorës, pas një konflikti në afërsi të një lokali.  I plagosur rëndë ka mbetur shtetasi I.I.

Fillimisht mes autorit, 25-vjeçarit Antonio Veizaj banues në Vlorë, dhe personit të plagosur është zhvilluar një konflikt verbal, i cili më pas ka degjeneruar edhe në përplasje fizike duke përdorur mjete prerëse.

Në konflikt është përfshirë edhe shtetasi K.I, i cili së bashku me autorin e plagosjes ka marrë lëndime të lehta. Ndaj 25- vjeçarit Antonio Veizaj rëndon akuza e “Plagosjes së rëndë me dashje”.

Materialet hetimore në ngarkim të tij iu referuan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje”, parashikuar nga neni 88 i Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një sherr i madh ka ndodhur në një lokal në qendër të Durrësit në lagjen nr.1.

Një shqiptar 50-vjeçar e ka shfryrë gjithë dëshirën për hakmarrje mbi ish-të dashurën shqiptare, me tentativën për ta vrarë, duke i prerë

Policia e Fierit ka arrestuar një 26-vjeçar pasi ushtroi dhunë fizike dhe psikologjike ndaj njerkës së tij me iniciale E.S. 45 vjeç.

Gazetari Alfons Zeneli ka denoncuar një ngjarje të rëndë në Fier, ndërsa thekson se një klerik pedofil është bërë pjesë e KOASH-it.

Një shqiptar i mitur ka mbetur i plagosur pas  përleshjes së një grupi të rinjsh.

Gazetari investigativ Jetimir Olldashi do të dëshmojë sot në Prokurorinë e Krimeve të Rënda lidhur me pretendimet e tij se ai ka realizua

Një 23-vjeçar këmbësor është aksidentuar nga një automjet. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Boçevë në Njësinë Administrative Shupenzë.

Një tjetër aksident në rrugët e vendit, kësaj radhe në aksin Fushë-Krujë - Vorë.

Sot, rreth orës 13:00 në Favoriten të Vjenës, një burrë 67-vjeçar ka sulmuar me thikë dhe ka vrarë në mes të rrugës një grua 59 vjeçe.

Prokuroria e Krimeve të Rënda pritet të thërrasë për të marrë në pyetje gazetarin Jetmir Olldashi, i cili pohoi një ditë më parë se kisht