Plagosi me thikë 3 persona në lokal, arrestohet 40-vjeçari

Postuar: 15/04/2018 - 09:46

Një 40-vjeçar është arrestuar nga policia e Divjakës, pasi mbrëmjen e së shtunës, plagosi me thikë tre persona. Ngjarja ndodhi rreth orës 21:20, në një lokal në fshatin Shën e Premte. Kujtim Imeri, 40 vjeç, për motive të dobëta, është konfliktuar me tre persona, konkretisht shtetasit B.G, 67 vjeç, A.G, 21 vjeç, dhe D.Gj, 26 vjeç.

Autori pas plagosjes u largua nga vendngjarja, por si rezultat i reagimit të shpejtë të policisë, u kap dhe u arrestua menjëherë nga shërbimet e Policisë Divjakë. Sakaq, të plagosurit ndodhen në Spitalin Rajonal Lushnje nën kujdesin e mjekëve.

Policia informon se Kujtim Imeri është person me precedent penal në fushën e krimeve kundër personit dhe ka qenë i dënuar më parë për plagosje me thikë.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua thika.

 Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprat penale “Plagosje e lehtë me dashje” dhe “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Malit të Zi ka arrestuar tre shtetas shqiptarë, të cilët u kapën me rreth 65 kilogramë marijuanë.

Policia britanike po kërkon një minoren shqiptar, i cili është zhdukur para disa muajsh.

Policia e Gjirokastrës ka ndaluar tre shtetas të shpallur në kërkim për vepra të ndryshme penale.

Dy të rinj shqiptar janë arrestuar nga policia italiane me akuzën e grabitjes me armë.

Policia ka vënë në pranga një 33-vjeçar të shpallur në kërkim, ndaj të cilit gjykata kishte vendosur "arrest me burg".

Një gjykatë britanike ka dhënë dënimin për anëtarët e një grupi trafikantësh që çonin ilegalisht emigrantë në Britani të Madhe përmes kan

   Dëbimi i një familje shqiptare në Francë është përfundimtar dhe nuk ka kthim prapa.

Një zjarr me përmasa të mëdha ka rënë në Lushnjë, në kodrat e Allprenajt.

   Një punonjës policie është rrahur mbrëmë në Durrës.