Plagosja e klientit në lokal/ Arrestohet pronari, në kërkim autori

Postuar: 17/04/2018 - 13:04

Policia ka arritur të zbardh ngjarjen e ndodhur ditën e djeshme në qytetin bregdetar të Vlorës ku mbeti i plagosur me armë zjarri një shtetas.

Ngjarja ndodhi në lagjen “Rilindja”, ku brenda ambienteve të një lokali mbeti i plagosur më armë zjarri shtetasi Arben Gerbi, 51 vjeç.

Nga hetimet paraprake të kryera ka rezultuar se autori, shtetasi T.B., ka shkuar në ambientet e lokalit të shtetasit V. N., dhe ka qëlluar me armë zjarri shtetasin Arben Gerbi, si dhe i ka marrë një shumë lekësh.

Në përfundim të hetimeve paraprake Policia ka bërë shpalljen në kërkim dhe po punon për kapjen e autorit, shtetasit T.B.

Gjithashtu është kryer arrestimi në flagrancë i shtetasit V. N., 51 vjeç, banues në Vlorë, pasi nuk e ka kallëzuar krimin, ka penguar në zbardhjen e ngjarjes, si dhe në lokalin e tij organizonte lotari të palejuara.

Materialet hetimore iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë në ngarkim të shtetasit T.B., për veprat penale “Vjedhja me armë”, dhe “Plagosje e lehtë me dashje”, si dhe në ngarkim të shtetasit V. N., për veprat penale “Moskallëzim krimi”, “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës” dhe “Organizimi i lotarive të palejuara”, të parashikuara nga neni 140, 89, 300, 301 dhe 197 të Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një punonjës policie është rrahur mbrëmë në Durrës.

   Ka përfunduar në pranga një nga autorët e grabitjes me armë të ndodhur mëngjesin e sotëm (25 shtator) në zonën e Skelës, ndërsa është

   Policia amerikane ka arrestuar një të dyshuar të dytë në lidhje me vrasjes e shqiptarit Grei Frashëri, e shënuar gjatë këtij muaji në

   Policia rrugore e Durrësit ka arrestuar në flagrancë dy të rinj, të akuzuar për dy vepra të ndryshme penale.

   Arrestohet drejtori i Hipotekës në Shkodër, Zamir Leka.

Goditet një person në Durrës me sende të forta, dhe agresori nuk është ndalur vetëm me kaq, por i ka dëmtuar edhe makinën.

Largohen nga banesa dy motra në Durrës, të moshës 16 e 19 vjeçe.

Policia e Fushë-Krujës ka arrestuar një 18-vjeçar për armëmbajtje pa leje dhe i dyshuar për kultivim të bimëve narkotike si dhe janë seku

Pas një operacioni të policisë është zbuluar një bazë prostitucioni, në disa qendra estetike në Tiranë.

Policia ka arrestuar një 27-vjeçar në Mat pasi tentoi të djegë shtëpinë e një shtetasi mbrëmjen e së hënës.