Plagosja në Durrës/ I grabiti telefonin në dyqan dhe më pas e qëlloi me thikë, detaje nga ngjarja

14/08/2019 - 13:34

Detaje të tjera zbulohen nga plagosja me thikë që ndodhi mesditën e sotme në lagjen nr.12 të Durrësit.

Autori i ngjarjes, 19-vjeçari M.P., i ka grabitur një celular 59-vjeçarit Q.Xh., në dyqanin e këtij të fundit. Mësohet se 59-vjeçari i plagosur ka një dyqan rregullim telefonash te busti "Azem Hajdari".

Pasi i riu grabiti telefonin, ai e ndoqi nga pas deri në afërsi të markatës së tregut të fruta perimeve dhe kur e kapi 19-vjeçari e ka qëlluar me thikë duke e plagosur.

Në momentin që ka ndodhur ngjarja, tek tregu i fruta perimeve ka rastisur një patrullë e qarkullimit rrugor për të disiplinuar trafikun e cila bëri të mundur arrestimin e 19-vjeçarit.

NJOFTIMI POLICISË

Plagos me mjet prerës një shtetas, por falë reagimit në kohë të  shërbimeve të Policisë Rrugore  Durrës vihet në pranga autori i dyshuar.

Më datë 14.08.2019, në lagjen Nr.12, shtetasi M.P. 19 vjeç, banues në Durrës, ka plagosur me një mjet prerës (thikë) shtetasin Q.Xh., 59 vjeç, banues në Durrës.

Policia Rrugore që ishte me shërbim në atë zonë  është vënë menjëherë në ndjekje të autorit të dyshuar ku brenda një kohe të shkurtër bënë të mundur kapjen e tij.

Specialistët për Hetimin e Krimeve  në bashkëpunim me Prokurorinë po punojnë për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Autoritetet italiane kanë dëbuar nga shteti fqinj një 32-vjeçar shqiptar.

Arrestohet një 29-vjeçar, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane, për disa vepra penale.

Shkolla “Selman Daci” në fshatin Bubq po shembet pasi u dëmtua nga lëkundjet e tërmetit të 26 nëntorit.

Një 35-vjeçar i shpallur në kërkim nga drejtësia italiane ka përfunduar në prangat e policisë së Vlorës.

Policia e Fierit ka finalizuar operacionin e koduar “Rrjeta” duke arrestuar një 56-vjeçar të shpallur në kërkim nga autoritetet e Kosovës

Shtetasit Luan Beshaj, 72 vjeç, policia e Vlorës i ka vendosur në sekuestro preventive disa pasuri që kapin vlerën rreth 500 000 euro, që

163,000 litra naftë kontrabandë janë bllokuar në portin e Ravennas në Itali e cila vinte nga Shqipëria.

Ka ndëruar jetë  në spitalin e Shkodrës 63-vjeçarja Marije Leka, e cila mbeti e plagosur mbrëmjen e sotme në aksidentin e rëndë që ndodhi

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Shkodër.

Ka shkuar në 7 numri i të arrestuarve për atentatin e ndodhur më 10 maj 2019 në zonën Lungomares, në Vlorë ndaj Inez Hajrullës.