Plagosje me thikë, 42-vjeçari dërgohet në spital

09/02/2020 - 14:26

Një plagosje me thikë ka ndodhur mesditën e sotme në fshatin Shtoj i Ri në Shkodër.

Rreth orës 12:50, gjatë një konflikti të çastit, shtetasi A. B. 47 vjeç, ka plagosur me mjet prerës (thikë), shtetasin B. I. 42 vjeç, banues në fshatin Shtoj i Ri, Shkodër.

I plagosuri ndodhet në Spitalin Rajonal Shkodër jashtë rrezikut për jetën.

Falë reagimit të shpejtë të forcave policore u bë kapja dhe arrestimi autorit të dyshuar.

Nuk dihen akoma shkaqet e ngjarjes, ndërkohë që policia ndodhet në vendin e ngjarjes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prej 17 majit, një familje në Durrës nuk di asgjë për vajzën 12-vjeçare, e cila u largua pas mesnatës nga banesa në lagjen 4.

Policia ka zbardhur plagosjen e 29-vjeçarit Mario Xhafa mëngjesin e sotëm në Kavajë.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në burgun e Fierit, ku një 51-vjeçar i ka dhënë fund jetës, duke u vetëvarur me çarçaf.

Një 23-vjeçar është arrestuar nga policia, pasi akuzohet se qëlloi me armë zjarri në ajër duke krijuar panik te banorët.

Të tjera detaje dalin në dritë nga plagosja me armë zjarri e një 29-vjeçari gjatë natës në Kavajë.

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë, pasi akuzohen se i kanë vjedhur një personi në një makinë një shumë të madhe lekësh.

Personi që shihni në foto është Kristjan Breshanaj, i cili mbeti i vrarë, pasi persona ende të paidentifikuar i zunë pritën afër banesës

Një 25-vjeçar është ekzekutuar në Vlorë pak minuta pas mesnate pas një atentati në dukje të mirëmenduar.