Plas në Spitallë, 4 persona rrihen me sende të forta me njëri-tjetrin, procedohen

Postuar: 12/10/2017 - 20:23

   4 persona janë përfshirë në një konflikt të çastit në zonën e Spitallës, që ka degjeneruar deri në përdorimin e mjeteve të forta.

Policia e Durrësit bën të ditur se ka nisur procedimin penal në gjendje të lirë për 4 shtetas, që në lagjen nr.15 kanë plagosur lehtë me sende të forta njëri-tjetrin.

“Më datë 11.10.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, për shtetasit A.M, F.M, LL.M e XH.M, vjeç 22, 17, 57 e 36, banues në Durrës, Rrëshen e Durrës, pasi dyshohet se në  lagjen nr. 15, pas një konflikti të çastit, kanë plagosur lehtë me sende të forta, njëri tjetrin. Neni 89 i Kodit Penal”, njofton policia e Durrësit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Arrestohet autori i dyshuar i vrasjes së ndodhur gjatë orëve të mëngjesit të sotëm  në Maqellarë, ku u vra me armë zjarri shtetasi E.K

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një pikë bastesh në Tiranë, ku protagonist është bërë një i moshuar.

Për rreth 3 muaj policia ka mbajtur në vëzhgim banesën e 57-vjeçarit Eno Muçollari, i cili ishte kreu i grupit prej 39 personash, të cilë

Një i moshuar nga Shijaku ka përfunduar në spital në gjendje të rëndë.

Gjykata ka vendosur masën “arrest me burg” për Dilaver Veshajn, personi që akuzohet se vrau me sëpatë kushëririn Arben Veshaj.

Policia ka bërë të mundur ndalimin e një personi nga Durrësi, që ishte i shpallur në kërkim dhe i dënuar me burg.

Një mashtrim kompjuterik është denoncuar në policinë e Durrësit, ku sipas paditësit, persona të paidentifikuar i kanë marrë një shumë eur

Policia e Tiranës ka bërë me dije se është kapur një tjetër person i shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Edhe pse avokatët e dy të arrestuarve për kokainën rekord në Durrës kishin ankimuar masën e sigurisë, Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënd

Një tjetër minator ka humbur jetën në galeritë e minierave.