Plas sherri mes shqiptarëve dhe tunizianëve në burgun italian. Një i plagosur rëndë

13/07/2020 - 09:42

Një përleshje e dhunshme ka ndodhur në burgun Santa Maria Maggiore në Itali.

Një grup shqiptarësh janë përleshur me një grup tunizianësh. Mediet italiane raportojnë se shqiptarët kanë rrahur tunizianët në katin e dytë të burgut.

Si pasojë e përleshjes, një i paraburgosur tunizian ka mbetur i plaagosur rëndë, i cili u shtrua në spital, nën kujdes intensiv.

Sipas mediave fqinje, tuniziani ka marrë goditje të shumta në pjesë të ndryshme të trupit.

Tuniziani iu nënshtrua një operacioni, ndërsa edhe të tjerët pësuan lëndime më të vogla.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 22-vjeçar është arrestuar ditën e sotme, pasi u kap që vendoste baste sportive, edhe pse një gjë e tillë është e ndaluar.

Policia Kufitare në Muriqan të Shkodrës ka arrestuar një person që kërkohej për llogari të drejtësisë italiane.

Një fabrikë e përpunimit të drurit dhe të prodhimit të paletave është përfshirë nga flakët në orët e para të mëngjesit të sotëm, ku janë

Një aksident me pasojë plagosjen ka ndodhur në Korçë. Aksidenti ka ndodhur mbrëmjen e sotme, në një nga rrugët kryesore të qytetit, në bu

Shpëtim Manaj dhe Klisman Uka, janë dy të rinjtë nga Kukësi, që humbën jetën pasditen e sotme në aksidentin tragjik tek Rruga e Kombit.

Numri i viktimave në aksidentin e ndodhur në Rrugën e Kombit, pasditen e sotme ka shkuar në dy.

39-vjeçari Erjon Kashari, i cili në vitin 2014 kishte kryer një aksident me vdekje në Kanada, u ekstradua të martën nga policia shqiptare

Një i ri është arrestuar në flagrancë në fshatin Ballaj të Rrogozhinës.

Falë bashkëpunimit të suksesshëm mes Interpol Tiranës dhe Interpol Romës kapet dhe ekstradohet nga Italia drejt Shqipërisë një shtetas sh