Po kalonin rrugën për në shkollë, makina përplas tre fëmijë

24/01/2020 - 09:03

Një aksident i frikshëm është shënuar mëngjesin e sotëm në një rrugë rurale të Lushnjes.

Tre fëmijë janë përplasur nga një mjet teksa ato po shkonin në shkollë.

Nxënësit fatmirësisht kanë pësuar dëmtime të lehta dhe janë jashtë rrezikut. Aksidenti është shënuar në fshatin Allkaj të Lushnjes.

Policia po punon ndërkohë për zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Elbasanit ka vënë në pranga një 25-vjeçar të shpallur në kërkim për vrasje të mbetur në tentativë.

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në aksin nacional Korçë – Kapshticë në fshatin Neviçi

Tre shqiptarë u arrestuan pasi ishin përfshirë në një rrjet të gjerë të trafikut të drogës me qendër në Inverclyde, në Angli.

Perplasjet per kryeministrin percajne koalicionin fitues në Malin e Zi.  Udhëheqësit e Frontit Demokratik pretendojnë se mbajtësi i listë

Policia ka sekuestruar në Peqin makinën e blinduar të ish-drejtorit të Policisë së Elbasanit, Edmond Koseni.

Zbardhen detaje nga ngjarja e rëndë e ndodhur pasditen e sotme në Durrës, ku 17-vjeçari Elvin Zira u plagos me mjet prerës, thikë.

Policia e Durrësit dhe Forca e Posaçme "Shqiponjat" kane kapur dhe shoqëruar në ambientet e Policisë, autorin e dyshuar te plagosjes me m

Një 17-vjeçar ka mbetur i plagosur me thikë pasditen e sotme. Ngjarja ka ndodhur në Sukth dhe i lënduar ka mbetur adoleshenti Elvin Zira.

Dy persona kanë përfunduar në prangat e Policisë së Shtetit pasi tentuan të kalojnë kufirin me dokumente të falsifikuara.

Dy të rinj janë arrestuar në Elbasan për shpërndarje të lëndëve narkotike. Në pranga kanë përfunduar D. P., 25 vjeç dhe R.