Po transportonte 5 pakistanezë, 21-vjeçari nuk i bindet policisë, por kapet më pas

Postuar: 13/06/2018 - 09:39

Ndalohet një 21-vjeçar i akuzuar për dhënie ndihme për kalim të paligjshëm të kufirit dhe mosbindje ndaj urdhrit të punonjësit të rendit publik.

Nga Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Gjirokastër u bë ndalimi i shtetasit:

- Enea Mevlani, 21 vjeç, lindur dhe banues në Gjirokastër.

Ndalimi i tij u bë pasi më datë 12.06.2018, pas informacioneve të marra në rrugë operative ky shtetas po transportonte me automjetin e tij, me targa AA 915 NA pesë shtetas të huaj nga Pakistani.

Fillimisht i riu ka kundështuar urdhrin e punonjësve të policisë për të ndaluar, por më pas është kapur nga blutë e Gjirokastrës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dalin detaje të reja për jetën e 33-vjeçares greke, e cila u ekzekutua me armë ditë më parë në Athinë.

Safet Bajri është njohur me masën e sigurisë së arrestit me burg pa afat në Gjykatën e Shkallës së Parë Shkodër, paraditen e sotme. Furgo

Rreth 50 emigrantë të paligjshëm janë ndaluar në qytetin e Bilishtit dhe në fshatin Vërnik.

Policia ka vënë në pranga një person të shpallur në kërkim për mashtrim dhe falsifikim që në mars të vitit të kaluar.

Nëntë të arrestuarit e grupit “Bajri” pritet të dalin sot para gjykatës së Krimeve të Rënda.

Ka shkuar në pesë numri i personave të arrestuar për mashtrim me skemën e TVSH-së.

Një 34-vjeçar është shpallur në kërkim nga Policia pasi ka qëlluar në ajër me armë Jarri si dhe ka kërcënuar një shtetas.

   Policia e Durrësit ka ndaluar njërin nga autorët e ngjarjes në fshatin Armath, ndërsa po punon për kapjen e dy shtetasve të tjerë të s

   Një konflikt fizik mes dy burrave në Durrës është mbyllur me lëndimin e njërit prej tyre.

   Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Shkodër, ku si pasojë ka humbur jetën një person.