Policia aksion blic, sekuestrohet armë e drogë

14/09/2018 - 17:04

Një aksion blic është ndërmarrë nga policia edhe në qytetin Vlorës. Ende nuk dihen detaje të operacionit, i cili është zhvilluar disa banesa në afërsi të fshatit Babicë.

Kka dyshime që është sekuestruar një sasi e madhe lëndësh narkotike dhe armë. Ndërkohë mësohet se policia është shumë e rezervuar në lidhje me operacionin, pasi personat që pritet të arrestohen paraqesin rrezikshmëri të lartë shoqërore.

Përveç një personi të shoqëruar më herët, në mëngjes janë shoqëruar edhe dy të tjerë, ndërsa ende nuk bëhet i ditur identiteti i tyre. Në këtë aksion policor, marrin pjesë shumë forca policie, që nga RENEA dhe FNSH. Aktualisht po vijojnë kontrolle në 4 banesa, magazina dhe në biznese, ku nuk lejohet të afrohen askush.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident me pasojë vdekjen e një shtetasi ka ndodhur pak minuta më parë në fshatin Koritë të Korçës.

Një aksident i rëndë është regjistruar pak minuta më parë në aksin Milot-Rrëshen, pranë urës së Zogut.  

Interpol Tirana ka ekstraduar dy persona nga Greqia, të cilët janë dënuar në Shqipëri nga gjykata. E.Sh.

Shtatë emigrantë janë kapur nga policia në Kapshticë, pasi po tentonin që të futeshin ilegalisht nga Greqia në Shqipëri.

Policia e Himarës u vjen në ndihmë dy turistëve të huaj, Sem Besem 25 vjeç dhe Valeria Luk 27 vjeçe të cilët kishin humbur në një zonë të

Ditën e sotme janë identifikuar dy persona që dyshohen si autorë të grabitjes së bujshme në Rinas, ndërsa është bërë publik identiteti i

50-vjeçari Bernard Uka i cili u vetëplagos rreth orës 11:55 paraditen e sotme në Tiranë, ka ndërruar jetë në spital për shkak të plagëve

Një person është vetëplagosur sot në banesën e tij përballë godinës së Kuvendit të Republikës së  Shqipërisë. 

Dy turistët belgë, të cilët humbën gjurmët prej mbrëmjes së djeshme në zonën malore Çikë-Iljaz, janë lokalizuar në malin pranë fshatit Dh

Një person ka rënë nga lartësia dhe ka humbur jetën gjatë rrugës për në spital.