Policia arreston në flagrancë dy persona në Shijak

29/06/2020 - 11:47

Policia e Shijakut ka arrestuar në flagrancë 2 shtetas për veprën penale "Vjedhja e kryer duke shpërdoruar detyrën".

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Shijak, në vijim të punës për parandalimin e vjedhjeve, kapjen e autorëve dhe vënien e tyre para përgjegjësisë penale, arrestuan në flagrancë shtetasit:

B.Ç., 36 vjeç, banues në Vorë;

Xh.S., 30 vjeç, banues në Laprakë, Tiranë.

Arrestimi i tyre u krye pasi në ambjentet e një firme tullash në Maminas, ku dhe ishin të punësuar me detyrë manovrator të mjeteve, janë konstatuar nga shërbimet e Policisë duke vjedhur  nafte.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Talo Çela është sot një nga më të kërkuarit e policisë shqiptare.

Një 40-vjeçar është paraqitur sot në spitalin e Kurbinit për të mjekuar një plagë të marrë në krahun e tij.

Një 43-vjeçar shqiptar është arrestuar ditën e sotme në Greqi.

U shfrytëzua seksualisht nga 4 persona në Fushë-Krujë për tetë muaj, por ndërsa ka vendosur të flasë në banesë iu vendos tritol.

Vogëlushi me origjinë shqiptare Mattia Uruçi, u shua në spitalin e Vicenza-s, ku prej 4 ditësh po luftonte me vdekjen.

Gjykata e Apelit Tiranë, me trupë gjyqësore të kryesuar nga Ridvan Hado, ditën e sotme u ka dhënë lirinë mjekëve Viktor Marku dhe Besim L

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënd

Arrestohen në flagrancë dy vëllezër dhe xhaxhai i tyre në Krujë, pasi u përfshinë në një sherr me njëri-tjetrin.

Një përleshje e dhunshme ka ndodhur në burgun Santa Maria Maggiore në Itali.

Hodhi një pako me lëndë plasëse artizanale në ambientet e jashtme të një banese, por pa shkaktuar shpërthim, Policia në kohë rekord ident