Policia arreston në flagrancë ‘të fortin’ në Shijak

10/10/2018 - 19:39

Foto ilustruese

I dehur në timon dhe ‘i fortë’ me policinë. Kështu është shfaqur një ditë më parë në Shijak 44-vjeçari J.Z., i cili është ndaluar në qytet nga policia.

Nga kontrolli i ushtruar ndaj këtij shtetasi, policia ka konkluduar se 44-vjeçari po e drejtonte automjetin e tij tip “Alfa Romeo” në gjendje të dehur.

Në momentin që policia ka kërkuar shoqërimin e tij në komisariatin e policisë, 44-vjeçari ka kundërshtuar me forcë punonjësit e rendit.

Në këto kushte, këta të fundit e kanë arrestuar në flagrancë, duke ngritur ndaj këtij shtetasi 2 akuza, të parashikuara nga nenet 236 e 291 të Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ka përfunduar ultimatumi i studentëve për kryeministrin Edi Rama. Prej këtij të fundit nuk ka asnjë përgjigje për kërkesat e tyre.

Minisria greke e Drejtësië ka reaguar pas dhunës së ushtruar në qelitë e paraburgimit ndaj shqiptarit Aleksandër Luca.

Një trup i dekompozuar është gjetur në një kanal në lagjen “24 Maji” të qytetit të Vlorës.

Një 56-vjeçare, e cila ishte zhdukur prej disa ditësh, është gjetur e mbytur në Fier.

Policia Kufitare e Durrësit në sajë të masave shtesë në kontrollin e mjeteve dhe dokumentacionin e udhëtarëve, ka kapur një kamion në bre

Prokuroria e Elbasanit ka vendosur sekuestro preventive për pasuritë Elton Kilës alias Kastriot Kila, pasi dyshohet se kanë prejardhje kr

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pranë Tregut Agro-Ushqimor në kryeqytet.

Policia italiane ka arrestuar një shqiptar pasi gjatë një kontrolli të ushtruar në banesën e tij i është gjetur një sasi lënde narkotike

Një këmbësore ka humbur jetën mëngjesin e kësaj të marte rreth orës 08:30, në aksin rrugor Shkodër-Lezhë, në vendin e quajtur Kryebushat,

Aleksandër Luca 19-vjeçari shqiptar i cili dyshohet se ka marrë pjesë në vrasjen e studentes greke Eleni Topaludhi në Rodos ka rënë vikti