Policia britanike iu dërgon mesazh 2 mijë klientëve të bandës shqiptare të drogës

13/10/2019 - 17:28

Policia britanike iu ka dërguar mesazh 2 mijë klientëve të një bande shqiptare të drogës duke u ofruar mbështetje përsa i përket abuzimit të tyre me drogën.

Numrat u gjetën në dy celularë të sekuestruar nga një rrjet shqiptar i krimit të organizuar. Sipas raportimeve të “The Times”, forca të shumta policore kanë vënë në shënjestër përdorues të rregullt të drogës.

Ne mesazh shkruhej se shpërndarësit ishin arrestuar dhe se klientët po kontaktoheshin për t’u ofruar ndihmë. Një link në mesazh, i cili është klikuar 1,852 herë në Britani ofron këshillim dhe mbështetje për përdoruesit e substancave narkotike.

Policia e Londrës gjurmoi 12 shqiptarë që u kapën me 1.2 kg kilogramë me vlerë 144,000 paund, dokumente identiteti të rreme dhe 20,000 paund.

Ndër të tjerë, drejtuesit e bandës, Bledar Ponari 28 vjeç dhe Fjoralb Fera 21 vjeçe, kishin tetë korrierë që shpërndanin drogë përmes celularit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 65-vjeçare ka humbur jetën, pasi është goditur në mënyrë fatale nga një furgon i drejtuar nga 21-vjeçari I.M.

Një 20-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi qëlloi me armë zjarri në drejtim të mjetit të xhaxhait të tij.

Policia greke ka asgjësuar një grup kriminal që trafikonte sasi të mëdha droge dhe ka sekuestruar më shumë se gjysmë ton kanabis.

Dy shqiptarë janë kapur me 8 kilogramë kokainë në qytetin e Parmës në Itali, dhe ndaj tyre rëndon akuza e trafikut të drogës. 

Policia ka arrestuar një 62-vjeçar të shpallur në kërkim në pikën kufitare të Muriqanit.

Specialistët për hetimin e trafiqeve të paligjshme në Kukës arrestuan në flagrancë shtetasit B.D., 29 vjeç, banues në Tiranë dhe M.

Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në fshatin Drenie, të Patosit ku një 39-vjeçar ka humbur jetën.

Gazetarja Klodiana Lala zbulon sesi një grup kriminal ka vjedhur brenda një nate makinën e një gjyqtari, e ka përdorur atë në një ngjarje

Policia e Dibrës në vijim të punës për zbardhjen e ngjarjeve të ndodhura më parë, ka vijuar kontrollet e pandërprera për kapjen e autorëv