Policia e Durrësit arreston 20-vjeçarin e dehur në timon

24/10/2020 - 09:19

Arrestohet një shofer i dehur nga blutë e Durrësit.

Në vijim të punës për parandalimin e aksidenteve rrugore dhe ndëshkimin e atyre drejtuesve që drejtojnë mjetin në gjendje të dehur, Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, arrestuan në flagrancë shtetasin L. K., 20 vjeç, banues në Krujë.

Ai u konstatua duke drejtuar mjetin tip "Ford", në gjendje të dehur.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një vrasje me armë zjarri është shënuar në Dajç të Shkodrës këtë të shtunë.

Zbardhet identiteti i shqiptarit të vrarë mbrëmë në Bruksel. Bëhet fjalë për 38-vjeçarin Ardit Spahiu nga Elbasani.

Një 20-vjeçar është arrestuar nga policia e Bulqizës pasi mbante armë pa leje. Mësohet se i arrestuari është identifikuar si Denion Fiku,

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të premten në mbrëmje në Bruksel, ku një emigrant shqiptar është ekzekutuar me armë zjarri.

Një ditë pas ngjarjes së rëndë në Bulqizë, ku mbeti i vrarë një 22-vjeçar, është arrestuar shoku i tij.

Janë publikuar emrat e 30 nga 69 shqiptarë që disa ditë më parë, u kapën nga autoritetet greke në një anije peshkimi.

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në Fushë-Krujë, në afërsi të fshatit Mazhe.

Një 65-vjeçar është proceduar dhe gjobitur nga Policia, pasi është kapur në pikën kufitare të Kakavijës, me test pozitiv për COVID.

Zbardhet dëshmia e autorit të dyshuar për vrasjen e ndodhur mëngjesin e sotëm në Bulqizë, ku mbeti i vdekur i 22-vjeçari Elidon Basha.