Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Policia e Durrësit arreston në flagrancë 2 persona

01/03/2021 - 14:11

Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë 2 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Mësohet se ka përfunduar në pranga një 28-vjeçar që dyshohet se ka vjedhur një celular dhe një 30-vjeçar që është kapur duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur.

"Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin D. M., 28 vjeç, banues në Durrës, pasi në lagjen nr. 11, Durrës, dyshohet se i ka vjedhur aparatin celular shtetasit A. P. 

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin E. K., 30 vjeç, banues në Shijak, Durrës, pasi u konstatua nga shërbimet e Policisë duke drejtuar mjetin tip "Benz", në gjendje të dehur.", njofton policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia ka dhënë detajet e para në lidhje me plagosjet në Mamurras. ku mbetën të plagosur dy efektivë policie dhe një qytetar.

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pasditen e sotme në Mamurras.

Plagosën me armë zjarri një shtetas, me pasojë vdekjen e tij, kapet dhe vihet në pranga një nga autorët e dyshuar të ngjarjes.

Finalizohet operacioni policor “START & STOP”, që ka çuar në goditjen e një grupi të strukturuar kriminal që ushtronte veprimtari kri

Vijon bashkëpunimi mes Interpol Tiranës dhe homologëve, për kapjen, arrestimin dhe ekstradimin e personave të shpallur në kërkim ndërkomb

Një punonjës i Policisë Rrugore në Durrës është plagosur lehtë si pasojë e një aksidenti të ndodhur në lagjen nr.14.

Vijon puna e pandërprerë për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë.

Vihet në pranga një shtetase greke e shpallur në kërkim ndërkombëtar për veprën penale “Mashtrimi”.

Një 35-vjeçar është arrestuar nga policia pasi ka përndjekur dhe më pas ka marrë me forcë në mjetin e tij ish-të dashurën.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të hëne, ku një 60-vjeçar është vetëvrarë me çifte në Astir të Tiranës