Policia e Durrësit në kërkim të atentatorëve të Bardhit (VIDEO)

01/08/2019 - 14:36

Menjëherë pas atentatit që ndodhi sot në qytetin e Durrësit, pranë degës së Kryqit të Kuq, forcat e policisë janë nisur në pika të ndryshme të vendit me qëllim kapjen e autorëve. Atentatorët, që mbeten ende të paidentifikuar, rreth orës 12:55, kanë plagosur me armë zjarri 40-vjeçarin Feriz Bardhi i cili u transportua në Spital ku dhe ka ndërruar jetë.

"DurrësLajm" mëson se viktima është qëlluar me kallashnikov sapo ka dalë nga dera e shtëpisë. Dyshohet se autorët e kanë ruajtur prej kohësh 40-vjeçarin me qëllim ekzekutimin e tij.

Bardhi ka dalë nga shtëpia në këmbë dhe nuk e ka pritur breshërinë e plumbave në trup. Policia po punon për të zbardhur konfliktet e viktimës me autorët e krimit si dhe identifikimin e tyre.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një tjetër rast që operonte në fushën e prodhimit dhe shitjes së narkotikëve është goditur sot nga policia në Korc

Arrestohet nga policia një person në Durrës, i akuzuar për veprën penale" Vjedhja me dhunë".

Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë një person pasi akuzohet për veprën penale "Plagosja e rëndë me dashje".

Një 46-vjeçar i shpallur në kërkim nga Policia e Durrësit është ndaluar nga Specialistët për Krimet në Stacionin e Policisë Plazh, të cil

Arrestohet në flagrancë në Durrës një 45-vjeçar, pasi po drejtonte mjetin në gjendje të dehur dhe mbante me vete edhe armë pa leje.

Shtyhet seanca gjyqësore për Arbër Çekajn, të akuzuarin kryesor për trafikun e 613 kg kokainë nga Kolumbia në Shqipëri.

Dalin detajet nga aksidenti i rëndë qe ndodhi paraditen e së dielës në Rrugën e Kombit, pranë fshatit Gëziq, ku një 13-vjeçare ka humbur

Një aksident me 2 të plagosur është regjistruar mbrëmjen e sotme tek Shkëmbi i Kavajës,

Për vrasjen e ish-policit Santiago Malko, është ndaluar 39- vjeçari Blendi Teta, pasi akuzohet se ka penguar zbardhjen e së vërtetës si e

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Itali, ku të plagosur kanë mbetur 3 shqiptarë.