Policia e Durrësit nis kërkimet për automjetin që futi në telashe shijaksin

11/01/2018 - 18:30

   Një automjet tip Audi 4 ka futur në telashe një 41-vjeçar nga fshati Hardhishtë, Shijak.

Policia e Durrësit pas verifikimeve të nevojshme ka konkluduar se mjeti në fjalë, i futur në vendin tonë në datë 12 qershor 2016, rezulton i vjedhur në Itali në mars të vitit të kaluar.

Këtë mjet, 41-vjeçari D.Sh. ia ka shitur shtetasit nga Manza, I.B.

Shtetasi D.Sh. ka kaluar për ndjekje penale, ndërkohë që policia ka nisur punën për gjetjen e Audi-t të vjedhur. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një person ka mbetur i vdekur në një aksident rrugor të ndodhur këtë mbrëmje në Elbasan.

Një nga dy të plagosurit në mbrëmjen e 4 tetorit në një lokal në zonën e ish-bllokut, Eljon Hato, ka një tjetër proces penal në Gjykatën

Një shqiptar është arrestuar nga karabinierët në qytetin e Taranto-s.

Në kuadër  të vënies në kontroll të tregjeve mbarë vendit, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit  ka nisur inspektimin në disa prej tyre.

Gjykata dha masën e sigurisë “arrest me burg” për Kujtim Koxhën, i cili vrau me armë zjarri tre persona dhe plagosi një tjetër.

Autori i vrasjes së trefishtë në fshatin Shëlli të Matit do të dalë sot në Gjykatë për t’i komunikuar masën e sigurisë.

Një i ri shqiptar është goditur barbarisht në Itali nga një grup nigerianësh.

Një 27-vjeçar nga Durrësi është rrahur një ditë më parë në zonën e plazhit dhe si pasojë e dhunës ka mbetur i plagosur lehtë.

Nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim, u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit Bu