Policia kap në Durrës 18-vjeçarin me pistoletë (FOTO)

Postuar: 14/09/2018 - 10:52

Vijon plani i masave për kapjen e personave që qarkullojnë me armë zjarri. Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë një 18-vjeçar, i cili qarkullonte me armë me vete.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës dhe Stacionin e Policisë Plazh, në vijim të zbatimit të planit të masave për kapjen e personave në kërkim si dhe ato që posedojnë sende të kundraligjshme, me qëllim rritjen e sigurisë  së qytetarëve, rreth mesnatës kanë arrestuar në flagrancë shtetasin:

• M. Disha 18 vjeç, banues në Burrel.

Disha, në lagjen nr.13, Plazh - Durrës duke udhëtuar me një mjet tip Benz (pasagjer), gjatë kontrollit nga ana e uniformave blu i është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një armë zjarri tip pistoletë dhe një krehër me 3 fishekë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale " Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit" parashikuar në nenin 278/2 të Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia italiane ka shkatërruar një bandë hajdutësh shqiptarë prej katër personash, të cilët akuzohen për vjedhjen e dhjetra apartamentev

Juristi i Hipotekës dhe tre persona të tjerë janë arrestuar nga policia e qytetit të Shkodrës nën akuzën e korrupsionit pasiv.

   Karabinierët e Firences kanë mbyllur rrugën e një prej organizatave kryesore të trafikut të drogës nga Hollanda në rajonin e Toskana-s

   Policia e Bolonjes ka shkatërruar bandën e një grupi shqiptarësh të “specializuar” në vjedhjen e banesave, duke vënë në pranga 4 hajdu

   Dy episode dhune janë regjistruar në një familje në zonën e Sallmones, Shijak.

   Ka ndërruar jetë në spitalin e Tiranës shtetasi Olsi Lelo, 38 vjeç, i plagosur dje në zonën e Unazës së Re.

Ishte shpallur në kërkim nga Policia e Durrësit, ndalohet nga forcat blu.

Për arsye që ende nuk bëhen me dije, një 60-vjeçar në Durrës i ka dhënë fund jetës një ditë më parë.

Në seancën gjyqësore ndaj Fadil Kasemit, sot dëshmoi drejtuesi i mjetit që e largoi nga vendnngjarja pasi ai kishte ezekutuar ish-gruan e

Policia e Tiranës në kuadër të operacionit “Ndërmjetësi” ka vënë në pranga 3 persona për korrupsion aktiv.