Policia prangos dy të rinjtë në kërkim, njëri i dënuar me 20 vite burg (EMRI)

12/09/2019 - 10:40

Policia e Shtetit ka ndërmarrë një operacion të gjerë kontrolli në të gjithë territorin e Lezhës, duke vënë në pranga ndër të tjera dy persona të shpallur në kërkim për shfrytëzim prostitucioni dhe vjedhje.

Në kuadër të operacionit të koduar "Qarku", është arrestuar një shtetas i dënuar me 20 vite burg në fushën e narkotikëve dhe shfrytëzim prostitucioni.

Nga burimet zyrtare mësohet se shtetasi Erikson Tetaj, 23 vjeç, banues në Lezhë, është arrestuar përkohësisht me qëllim ekstradimi.

Gjykata Monza Itali e ka dënuar me 20 vite burg për veprat penale "Shfrytëzim prostitucioni" dhe "Trafikim i lëndëve narkotike", kryer në bashkëpunim. Interpol Tirana në bashkëpunim me Interpol Romën po vijojnë procedurat për ekstradimin e tij drejt Italisë.

Po në pranga është vendosur edhe shtetasi me inicale E.N, 22 vjeç, akuzuar për vjedhje.

Forcat blu njoftojnë se u kap dhe u ndalua shtetasi në kërkim kombëtar E.N., 22 vjeç, banues në Laç, për veprën penale "Vjedhja". Ky shtetas dyshohet se është autori i vjedhjes së dyqanit të shtetases B.K., në Laç, ndodhur më 10 korrik 2019, ku ka vjedhur mallra dhe vlera monetare.

Në vijim të operacionit të policisë, janë vendosur në pranga edhe dy shtetas, B. P., 28 vjeç, banues në Mamurras, për veprën penale "Armëmbajtja pa leje" si edhe është proceduar penalisht shtetasi E.Sh, 32 vjeç, banues në Lezhë, për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Francë, ku një grua shqiptare është gjetur e masakruar në shtratin e saj me goditje të shumta thikas

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Elbasan. Një taksist ka tentuar të rrëmbejë një fëmijë.

Policia italiane ka ushtruar kontroll në orët e vona të së premtes në lokalin e një shqiptari, në Via Leoncavallo, në Milano.

Një aksident i rëndë ka ndodhur në fshatin Mafsheq në Krujë, ku ka humbur jetën një person dhe janë plagosur dy të tjerë.

Policia e Shkodrës ka arrestuar dy shtetas të shpallur në kërkim për trafikim të narkotikëve dhe armëmbajtje pa leje.

Një person ra në prangat e bluve të Durrësit pasi Policia Kufitare në port gjeti dhe sekuestroi 11 kg heroinë në makinën e tij.

Një 49-vjeçar është arrestuar nga Policia e Lezhës, pasi gjatë kontrollit në banesën e tij iu sekuestrua një sasi prej 6 kg 185 gr lëndë

Zbardhet ngjarja e ndodhur në orët e para të mëngjesit në Dibër, ku si pasojë e një konflikti të çastit, u plagos me sende të forta dhe h

Një 21-vjeçar shqiptar është vrarë në Britaninë e Madhe.