Pranga të riut nga Shijaku, rreh të dashurën në mes të rrugës

09/08/2018 - 18:20

   Një konflikt mes një çfti ka degjerenuar deri në dhunë fizike dhe arrestimin e një 27-vjeçari.

Policia i ka vënë prangat në flagrancë 27-vjeçarit S.S. banues në Shijak, i cili në mes të ditës, rreth orës 15.00, në Sallmone, ka rrahur shtetasen A.L. 27-vjeçe, banuese në Sallmone.

Mësohet se dy të rinjtë kishin një lidhje mes tyre, por mosmarrëveshjet çuan deri në episodin e rëndë.

Po një ditë më parë, një tjetër episod dhune është konsumuar në Shijak, këtë herë brenda 4 mureve të shtëpisë. Babai është dhunuar nga djali i tij 21-vjeçar.

“Më datë 08.08.2018, u plotësua kërkesë - padia për lëshimin e urdhrit të menjëhershëm të mbrojtjes për shtetasin V. A., vjeç 59, banues në Shijak, pasi djali tij,  G. A., vjeç 21, banues në Shijak, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj tij. Materialet i kaluan Gjykatës së Shkallës parë Durrës. Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006. “Për masat ndaj dhunës në marrëdhënie familjare””, njofton policia.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Durrësit ka dhënë detaje rreth ngjarjes së publikuar mesditën e sotme në “

Polica ka parandaluar një ngjarje me pasoja të rënda për jetën në Fier.

Vidhnin rroba në dyqane dhe qendra tregtare në Tiranë, vihen në pranga nga shërbimet e Komisariat të Policisë Nr 2, autorët e vjedhjeve s

Bie në prangat e Policisë së Dibrës 48-vjeçari i shpallur në kërkim pasi kanosi me armë zjarri babë e bir.

Një aksident i rëndë është regjistruar mesditën e sotme në Tropojë, si pasojë e të cilit ka humbur jetën një 9-vjeçar, e janë plagosur 5

Shoferi kishte lënë derën e urbanit hapur për shkak të vapës, rrëzohet në rrugë faturino.

Persona ende të paidentifikuar kanë vjedhur një banesë. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës në fshatin Turan të Tepelenës.

Një 31-vjeçar është arrestuar nga policia kufitare, pasi dyshohet se udhëtonte me mjet identiteti grek të falsifikuara.

Të burgosurit shqiptarë dhe ata pakistanezë janë përfshirë në një konflikt në burgun e Chania-s në Kretë, ku si pasojë tre persona kanë m