Pret damarët 24-vjeçarja në Durrës, babai denoncon 2 misionaret e kishës

Postuar: 19/06/2017 - 15:08

Një 24-vjeçare, aktiviste në një kishë në Durrës, ka tentuar të vrasë veten duke prerë damarët e dorës së majtë.

Ka qenë babai i të resë me iniciale Sh. H., shtetasi me iniciale A.D. 46 vjeç, që ka denoncuar në polici ngjarjen.

Ai madje ka paditur edhe dy misionare në këtë kishë, shtetaset M.M. dhe C.H., të dyja 20 vjeçe.

Policia nuk jep më shumë detaje rreth rrethanave të kësaj ngjarjeje, por dyshohet që dy 20-vjeçaret mund të kenë lidhje të forta në tentativën për vetëvrasje të 24-vjeçares. Policia po heton për zbardhjen e ngjarjes.

Njoftimi i policisë:

Më datë 18.06.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, për shtetaset M.M, C.H, vjeç 20 e 20, misionare në një kishë, pasi dyshohet se shtetasi A.D vjeç 46, banues në Durrës, kallëzon se, vajza e tij, aktiviste ne ketë kishe, shtetasja SH.H, vjeç 24, ka tentuar të presë damarët  e dorës së majtë. Neni 99 e 22 të Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një shpërthim ka ndodhur mbrëmjen e sotme në fshatin Ahmetaq të Fushë-Krujës, në ambientet e jashtme të banesës së Nazmi Demirxhiut, D

   Një 20-vjeçare është dhunuar nga tre meshkuj, pranë rrugicës së shtëpisë së saj.

   Zyrat e një kompanie sigurimi në lagjen nr.9 të qytetit të Durrësit janë vjedhur natën e kaluar nga hajdutët.

   Një aksident me 8 të plagosur ka ndodhur në aksin Milot-Rrëshen, ku një autobuz është përplasur me një karotrec.

   Të tjera detaje janë zbardhur rreth aksidentit të ndodhur pasditen e sotme të një gruaje në autostradën Elbasan- Ish-Metalurgjik.

   Shtetasi i ndaluar nga sektori i narkotikëve në Drejtorinë e Policisë Durrës është Benard Hamzai, nga Mashkullora e Gjirokastrës.

   Një 26-vjeçar nga Mamurrasi ka mbetur i plagosur në Laç nga një person, që është identifikuar nga policia dhe po punohet për kapjen e

   Zbulohet identiteti i dy grabitësve, që kërcënuan me elektroshok shitësen e argjendarisë dhe vodhën rreth 2 kg buzhuteri floriri në nj

Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë një 56-vjeçar pasi ka aksidentuar një këmbësor të mitur.

Paraditen e kësaj të premteje, policia ka gjetur dhe sekuestruar 310 kg kanabis brenda një furgoni në fshatin Kraps të Fierit.