Prokuroria kërkon arrest me burg për Sanxhaktarin dhe Hajdarin, i çanë kafkën dhe aortën shokut

01/08/2020 - 17:29

Prokuroria e Elbasanit ka kërkuar “arrest me burg” për Sokol Sanxhaktarin dhe Adriano Hajdarin, të cilët vranë shokun e tyre Florian Lamçja, 2 ditë më parë.

Sanxhaktari,  i cili është dhëndri i ish-kryebashkiakut të Elbasanit, Qazim Sejdini, dhe Hajdari akuzohen për vrasje me dashje e kryer në bashkëpunim. Pasi kishin konsumuar alkool, mendohet se Sokol Sanxhaktari dhe Adriano Hajdari qëlluan me shishe dhe me këmbën e tavolinës Florian Lamçen, duke i çarë kafkën dhe aortën e krahut të majtë.

Sipas policisë, sherri ka ardhur pas një konflikti momental.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ky është 27-vjeçari që u ekzekutua këtë të diel në Shkejzë të Vaut të Dejës, shtetasi Gjin Boriçi (Ndoji).

Policia e Pogradecit arrestoi sot Mariglen Topuzin, një nga autorët e ngjarjes së djeshme në hotel “Voloreka” në Pogradec.

Pas vrasjes me plumb në kokë të Gjin Ndojit në Vaun e Dejës, person me precedent të theksuar kriminal, siç bëri me dije policia, mësohen

Policia e Beratit ka ndëshkuar me nga 1.000.000 lekë gjobë, pronarët e dy restoranteve, pasi u konstatuan duke ushtruar aktivitet në kund

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier arrestuan në flagrancë M.B., 24 vjeç, banues në

Policia e Durrësit ka proceduar penalisht një 45-vjeçar, për veprën penale "Prishja e qetësisë Publike".

Policia e Durrësit ka ndëshkuar me masë administrative 1 milion lekë, pronarin e një lokali, pasi organizoi dasmë në kundërshtim me Aktin

Detaje të reja janë bërë me dije nga ngjarja  e rëndë që u regjistrua sot në bashkinë  e Veut të Dejës, ku 27-vjeçari Gjin Ndoji u gjet i

Ndalohet njëri nga autorët e dyshuar të ngjarjeve të ndodhura më datë 01.08.2020 dhe më datë 08.08.2020, pranë një hoteli në fshatin Tush

Një i mitur ka shkuar i vdekur në spitalin e Sarandës.