Protesta kundër Ramës, shoqërohet në polici kreu i PD-së së Sarandës

24/06/2019 - 15:22

Policia ka shoqëruar në komisariat kryetarin e Partisë Demokratike të Sarandës, Hariz Mema. 

Kjo për shkak se Mema ka marrë pjesë në protestën e zhvilluar kundër kryeministrit Edi Rama ditën e shtunë në qytetin e Sarandës.

Ndërkohë mbrëmjen e së dielës u shoqërua  ish-kryetari i komunës së Lazaratit, Dasho Aliko dhe sekretari i PD në Gjirokastër, Spartak Drasa, pasi bashkë me persona të tjerë tentuan t’i bllokojnë rrugën kryeministrit Edi Rama në Gjirokastër.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një shqiptar u përplas për vdekje nga një makinë në një autostradë në Itali.

Trupi i një personi të pajetë është gjetur në fshatin Përlat të Mirditës këtë të enjte.

Gjykata e Kavajës ka caktuar masën e sigurisë "detyrim paraqitje" për Marsida Qatjan për akuzën e përshtatjes së ambienteve për përdorim

Policia e ka vënë në pranga xhaxhain e vëllezërve Griseldo dhe Albano Kusi, të cilët janë ende në arrati dhe  akuzohen për vrasjen e 26-v

Zbulohen foto dhe video ekskluzive nga momentet e fundit të Festim Latos, 43-vjeçarit me origjinë nga Vlora, të vetëshpallur president i

Një ditë pasi Policia e Vlorës arrestoi Tesi Bashon, i cilësuar si një person me rrezikshmëri të lartë shoqërore, ka vijuar me kontrolle

Shkatërrohet një grup që merrej me trafikimin e lëndëve narkotike drejt Greqisë, duke çuar në arrestimin e gjashtë shqiptarëve dhe një gr

Forca e Posaçme "Shigjetat", në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Narkotikëve në DVP Tiranë kanë finalizuar operacionin "Liqeni" në

Policia spanjolle ka goditur një bandë hajdutësh, duke arrestuar katër presona, mes të cilëve edhe një shqiptar.