Protesta tek Unaza, Gjykata merr vendimin për 10 të arrestuarit

16/10/2019 - 12:09

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën detyrim paraqitje për 10 të arrestuarit pas protestës të së dielës.

Në një deklaratë për mediat pas dhënies së vendimit demokrati Flamur Noka tha: "Edi Rama vazhdon të përndjekë banorët e Unazës së Re. Protesta
e këtyre banorëve do të vazhdojë pasi është e ligjshme”.

Prokuroria më herët ka kërkuar arrest me burg për 10 të arrestuarit pas protestës së të dielës në zonën e Astirit.

  1. Rruzhdi Maqinaj
  2. Safet Maksuti
  3. Benard Nezha
  4. Kujtim Ylli
  5. Bajram Noka
  6. Agron Thaçi
  7. Artan Muçmata
  8. Klevis Balliu
  9. Dritan Noku
  10. Andi Sharra

Prokurorët e çështjes janë Robert Kote dhe Denisa Hasko dhe gjyqtar Kreshnik Omari. Nga ana tjetër avokatët thanë se si prova nga prokuroria janë paraqitur raport shërbimet e policisë dhe pamjet filmime të shfaqura në portale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Tiranës ka arresuar këtë të hënë 3 persona për vepra të ndryshme penale.

Eder Marila, një shqiptar i dënuar me burgim të përjetshëm nga gjykata e Bolonjës në 2013-ën u gjet i pajetë në burgun e Padovas.

Policia e Vlorës ka sqaruar incidentin që ka ndodhur mbrëmë në qytetin bregdetar, ku një 26-vjeçar duke kanosur një bashkëmoshatar, qëllo

Policia Rrugore e Tiranës ka arrestuar sot një shofer, i cili ka tentuar të korruptojë një polic me 5 mijë lekë.

Dy persona në Durrës kanë përfunduar në prangat e policisë pasi janë kapur në timon pa leje drejtimi dhe në gjendje të dehur.

Ndalohet një 20-vjeçar i shpallur në kërkim kombëtar.

Një 26-vjeçar është arrestuar nga Policia e Elbasanit, pasi ka kërcënuar me thikë babanë dhe e ka kërcënuar se do e vriste.

Një vrasje ka tronditur qytetin e Fierit mëngjesin e sotëm, ku viktimë ka mbetur një 50-vjeçar me inicialet A.

Policia e Vlorës ka identifikuar një nga autorët e dyshuar të vjedhjes me armë të ndodhur në një parë në fshatin Haderaj në Selenicë.

Gjendet i vrarë me armë zjarri një person në Sheq të Madh në Fier.